Jump to content

Bračna stečevina


umorna od svega

Preporučene objave

Poštovani,

u braku sam 16 i pol godina. Za to vrijeme ulažem u nekretninu u kojoj živim ( svekrvinu kuću koja usput živi u prizemlju), nažalost račune za građevinske radove i namještaj nisam čuvala.  Prije sedam godina suprug je kupio stan ( inzistirao je da on da novac) koji treba obnoviti, ali on to isključivo ne želi. Sa svekrvom je sklopio ugovor o doživotnom uzdržavanju.

Unatrag pet godina plaćam sve račune za kuću ( tu su i svekrvini računi) te račune za stan te održavam kućanostvo, na suprugovo inzistiranje, iako ima 1,5 veću plaću.

To je sada već svota preko 100 000 kuna. s.amo za račune ne računajući i ostalo Kako je on za to vrijeme  uložio i više nego dvostruko manji iznos, a više mu ne vjerujem.

Zanima me ostvarujem li ikako  pravo u  upis u uzdržavanju svekrve?

Mogu li se upisati u vlasništvo stana ili odreći bračne stečevine iako se još ne razvodimo?

Postoji li kakav zakonski rok npr. plaćanje 7-8 godina za ostvarivanje ikakvih prava?

S poštovanjem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , umorna od svega je napisao:

Zanima me ostvarujem li ikako  pravo u  upis u uzdržavanju svekrve?

Ne, to je pravni posao između njih dvoje.

prije 6 sati , umorna od svega je napisao:

Mogu li se upisati u vlasništvo stana ili odreći bračne stečevine iako se još ne razvodimo?

Od kakvih novaca je kupio stan? Zašto bi se odrekli bračne stečevine? I kako to da računi dolaze na Vaše ime, ako je on upisna kao vlasnik nekretnine?

prije 6 sati , umorna od svega je napisao:

Postoji li kakav zakonski rok npr. plaćanje 7-8 godina za ostvarivanje ikakvih prava?

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , umorna od svega je napisao:

Nijedan račun nije na moje ime ali ih na inzistiranje supruga plaćam ja, glase na svekrvu ili muža.

Pa nemojte ih plaćati, a pogotovo se nemojte radi ovoga odricati svoje bračne stečevine.

prije 5 sati , umorna od svega je napisao:

Mogu li kasnije, u slučaju brakorazvodne parnice, imati potraživanja prema njima

Ne, jer je taj stan bračna stečevina.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija