Jump to content

Suvlasništvo HEP-a - trafostanica


domyy

Preporučene objave

1. Suvlasnički dio: 1544/1637

Moje vlasnistvo

2. Suvlasnički dio: 93/1637

HRVATSKA ELEKTROPRIVREDA D.D., ZAGREB, ULICA GRADA VUKOVARA 37

Zdravo svima,

Imam jedno zemljište na kojem je nekada davno HEP napravio trafostanicu. Zbog te trafo stanice (na slici zaokruzeno plavom bojom) HEP je upisan kao suvlasnik.

Zanima me da li je na takvoj čestici moguće pristupiti dobivanju građevinske dozvole bez nekakve suglasnosti HEPa?

Ako ne, da li je moguće novim geodetskim elaboratom parcelirati zemljište na način da se barem dio zemljišta na kojem nije trafostanica izvede kao 100% moje vlasnistvo, a trafostanica 100% HEPovo? Pretpostavljam da je ovo moguće samo uz suglasnost HEPa? Koliko je realno da bi se mogao dogovoriti sa HEPom da se ovo izvede? Naravno ja bi platio sve troškove da ovo napravim, HEP ne bi tražio ništa osim suglasnosti.

 

cestica.PNG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Suvlasništvo HEP-a - trafostanica

Kontaktirao sam HEP i radi se standardnoj proceduri i u pravilu odobravaju parcelaciju zemljišta u ovakvim slučajevima. Jedini uvjet je da trošak postupka (geodet, pristojbe i sl.) ne snosi HEP. 

Geodet u elaboratu predloži dvije nove čestice te se ugovorom vlasnika i HEPa se razvrgne vlasništvo nad starom česticom i proknjiži se vlasništvo nad novima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 28. 02. 2022. at 11:05, domyy je napisao:

Zanima me da li je na takvoj čestici moguće pristupiti dobivanju građevinske dozvole bez nekakve suglasnosti HEPa?

Ne.

Na 28. 02. 2022. at 11:05, domyy je napisao:

da li je moguće novim geodetskim elaboratom parcelirati zemljište na način da se barem dio zemljišta na kojem nije trafostanica izvede kao 100% moje vlasnistvo, a trafostanica 100% HEPovo? Pretpostavljam da je ovo moguće samo uz suglasnost HEPa? Koliko je realno da bi se mogao dogovoriti sa HEPom da se ovo izvede? Naravno ja bi platio sve troškove da ovo napravim, HEP ne bi tražio ništa osim suglasnosti.

Na ovo ste već dobili odgovor, no prije toga valjalo bi provjeriti što se može graditi na takovoj čestici da vam odrede za provođenje prostornog plana ne bi poremetili želje i planove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija