Jump to content

Filtriranje na motociklu


tvojama

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me zna li itko kako glase naši zakoni po pitanju filtriranja motocikala kroz promet.

Pod filtriranje mislim naravno na prolaženje izmedu automobila koji su zaustavljeni ili se krecu niskom brzinom.

Vozim vec neko vrijeme te kako zivim u Zagrebu filtriranje mi dode pod normalno. Nisam imao nikakvih neugodnih iskustava s policijom iako sam filtrirao pored njih bezbroj puta a i vozaci automobila su jako obzirni te se uvijek naprave extra mjesta iako ne moraju.

Kolko sam ja upucen to kod nas nije ni legalno niti ilegalno vec nekako zakon to u opce ne uzima u obzir i tretira motocikl kao auto s dva kotaca. Vidio sam neke nesluzbene EU statistike koje pokazuju da je u HR legalno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon ne poznaje takvu radnju i takav pojam, tako da se na to odnose opće odredbe o pretjecanju, obilaženju, prometnim znakovima i dr. Znači, pod istim uvjetima se pretječe automobilom kao i motociklom, zakon ne vidi razliku.

Formalno, čim se netko miče da prođeš, iz tvog ili suprotnog smjera, činiš prekršaj. U praksi niti vozači najčešće to tako ne shvaćaju, nego se miču (mičem se i ja), a policija ne kažnjava jer u gužvi to najčešće nema niti smisla niti potrebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija