Jump to content

nemogućnost izvršenja temeljem čl.12.ZPONS-a


Terhi

Preporučene objave

Poštovani,ja sam ovrhovoditelj/primatelj sredstava temeljem zadužnice koju sam predao na FINU,zbog neplaćanja dugovanja prema dogovoru, 2012 godine,te je FINA provodila naplatu od 11 mj 2012 do 12 mj 2019, povremeno ali svaku godinu po neku uplatu. Kako mi dug nije vraćen,na E građani sam otvorio stanje i vidio da je naplata obustavljena zbog nemogućnosti izvršenja temeljem čl.12.ZPONS-a. Pročitao sam taj članak i postoji zakonska osnova za njegovu primjenu,jer je zadnja uplata bila 2019. godine. Zanima me što mi je dalje za činiti da bih naplatio dug? Pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Pet godina sam čekao da moja ovrha krene,bio sam treći u redu,i sad bi me još zanimalo ako je moja ovrha zaustavljena, da li je ona koja je bila slijedeća krenula na naplatu,ako je,svakako bih se pokušao drugačije naplatiti. Kako se provodi zabilježba na stan? Još jednom Vam se zahvaljujem što nam pomažete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,zadužnica je bila na iznos 28.800 kn. I datira iz 2012. Od 2012 do 2019 su bile povremene uplate zadnja u 12 mjesecu 2019. Nitko me nije obavijestio da je nešto stalo. Ovršenik je uplaćivao povremeno,valjda kako je radio. Iznos duga je 2019 bio 19,000 kn,kad je proveden ovaj članak zakona iz naslova,godišnja kamata je 10%. Ovršenik ima stan u vlasništvu 1/1 u Zagrebu,ja bi se dogovorio za,recimo pola duga. Htio bih staviti zabilježbu na taj stan i onda ponuditi da mi vrati pola,a ja ću oprostiti pola. Ako to predložim sada,može se dogoditi da prenese stan na nekog drugog,pa neću imati temelj za pregovore. I sigurno ima puno ovrha na čekanju jel ništa ne plaća,samo ono što mora. Bila su u zgradi na ploči objavljena poimence dugovanja stanara i dug je ovršenika bio veliki,tako da,ako je moja ovrha maknuta, vjerojatno je krenula neka druga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , zmajja je napisao:

Zar bi sud usvojio ovrhu na nekretnini kad se radi o tako malom iznosu? 

Da, postoje ovrhe na nekretninama i za znatno manje iznose. Nažalost.

prije 1 sat , Terhi je napisao:

Jel se tada prodaje taj stan i onda naplati dug

Upravo tako, prodaje se na dražbi i iz kupovne cijene se namiruju vjerovnici redom s kojim su zabilježeni u zk.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 28 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, postoje ovrhe na nekretninama i za znatno manje iznose. Nažalost.

Upravo tako, prodaje se na dražbi i iz kupovne cijene se namiruju vjerovnici redom s kojim su zabilježeni u zk.

A koja je vjerojatnost da je ta nekretnina jedina neophodna za život pojedinca i vrijednost joj je 100000eura da se proda za 28000 kn. Mislim da uz žalbu to niti jedan sud nebi usvojio. Šta vi mislite? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

 

Zakon o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona (NN 73/17) jasno kaže da se ove odredbe ne primjenjuju na stare postupke.

A ovršni zakon kaže drugačije. Jedino ako se ovdje radi o tražbini koja je iz vremena kada se primjenjivao drugi ovršni zakon, jel to? 

Screenshot_20220419_092132_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20220419_091508_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Zakon o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona (NN 73/17) jasno kaže da se ove odredbe ne primjenjuju na stare postupke.

Pitanje je bilo A koja je vjerojatnost da je ta nekretnina jedina neophodna za život pojedinca i vrijednost joj je 100000eura da se proda za 28000 kn?

Odgovor je bio : Vjerovatnost je 100 %

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 49 minuta, TonyBob je napisao:

Pitanje je bilo A koja je vjerojatnost da je ta nekretnina jedina neophodna za život pojedinca i vrijednost joj je 100000eura da se proda za 28000 kn?

Odgovor je bio : Vjerovatnost je 100 %

 

prije 1 sat , TonyBob je napisao:

Pitanje je bilo A koja je vjerojatnost da je ta nekretnina jedina neophodna za život pojedinca i vrijednost joj je 100000eura da se proda za 28000 kn?

Odgovor je bio : Vjerovatnost je 100 %

Šta nebi onda svi ovrhovoditelji koji se nemogu naplatiti putem novčanih sredstava išli na ovrhu nekretnine, a ne godinama bili u redu na fini? Riskirali da osoba ide na jednostavan postupak stečaja potrošača ili osobni bankrot, tek onda mogu zaboraviti lovu? Znači dužan si par tisuća kuna i ostaneš bez stana? Znate koliko bi bilo beskućnika u državi da to ide samo tako. Teško za mali iznos duga da ostaneš bez stana. Pokušati je jedno, ali dobiti drugo😉

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, zmajja je napisao:

 

Šta nebi onda svi ovrhovoditelji koji se nemogu naplatiti putem novčanih sredstava išli na ovrhu nekretnine, a ne godinama bili u redu na fini? Riskirali da osoba ide na jednostavan postupak stečaja potrošača ili osobni bankrot, tek onda mogu zaboraviti lovu? Znači dužan si par tisuća kuna i ostaneš bez stana? Znate koliko bi bilo beskućnika u državi da to ide samo tako. Teško za mali iznos duga da ostaneš bez stana. Pokušati je jedno, ali dobiti drugo😉

Pa ako znate tašto postavljate pitanja?
Kao što je borbena navela, ovisi kada je pokrenuta ovrha te koji zakon se primjenjuje.

I da, ima masa slučajeva takvih kakav ste naveli.
Dug par tisuća kn a kuća od 500000 otišla na bubanj.

Ne čitate novine zadnjih godina? Ili vijesti možda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TonyBob, ja sam postavio pitanje i ja neznam. Borbena mi je odgovorila,a zmajja doveo u pitanje odgovor borbene. Mene sada zanima,kako to nije jedina nekretnina ovršenika,jer je prijavljena i živi na drugoj adresi,a vlasnica je stana 1/1,u kojem je neznam tko živi, mogu li i na koji način spriječiti prijenos tog stana na drugu osobu,što je izgledno ako ja pokrenem neki postupak u kojem bi ona mogla ostati bez stana? Dakle,da se osiguram da će stan ostati u njenom vlasništvu,ako se nebude htjela dogovoriti,pa ću ja tada zatražiti promjenu predmeta ovrhe. Hvala svima koji ovo čitaju i sudjeluju u pomoći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Terhi je napisao:

mogu li i na koji način spriječiti prijenos tog stana na drugu osobu

Ne možete, ali možete pobijati ovakav pravni posao, jer je počinjen na Vašu štetu kao ovršenika.

prije 12 minuta, Terhi je napisao:

što je izgledno ako ja pokrenem neki postupak u kojem bi ona mogla ostati bez stana?

Ako dostavite sudu prijedlog za ovrhu na nekretnini već će se i taj prijedlog po nalogu suda zabilježiti u zk.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija