Jump to content

Slobodni dan radnika


Tata1966

Preporučene objave

Pročitah članak 85 ZOR-a i tu se govori isključivo o godišnjem odmoru. Mene zanimaju slobodni dani, oni koje radnik traži i evtl. odradi naknadno, i koji se ne piše kao godišnji odmor, zanima me ima li poslodavac obavezu i u kojoj mjeri odobriti zahtjev radnika za slobodnim danom (kojeg odradi naknadno), i koliko godišnje, ili je sve samo stvar dobre volje poslodavca i nema nekog ograničenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Tata1966 je napisao:

Pročitah članak 85 ZOR-a i tu se govori isključivo o godišnjem odmoru. Mene zanimaju slobodni dani, oni koje radnik traži i evtl. odradi naknadno, i koji se ne piše kao godišnji odmor, zanima me ima li poslodavac obavezu i u kojoj mjeri odobriti zahtjev radnika za slobodnim danom (kojeg odradi naknadno), i koliko godišnje, ili je sve samo stvar dobre volje poslodavca i nema nekog ograničenja?

Poštovani,

poslodavac nema obavezu odobriti Vaš zahtjev za slobodnim danom, osim u slučajevima iz čl. 86. Zakona o radu. Dakle, u svim ostalim slučajevima poslodavac može ali nije dužan omogućiti Vam slobodan dan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, tu sam ja poslodavac (dosta široke ruke), no postaje situacija da radnik ne cijeni određene stvari pa me zanima za slučaj da radnik ide postavljati stvari kao da je odobriti slobodan dan (izvan zakonskih uvjeta) u biti samo dobra volja poslodavca. U članku 86 se slobodan dan u "mojoj" verziji (radnik traži za bilo što bilo kada mu treba i onda odradi taj dan) slobodan dan i odobri se na njegov zahtjev, no svodi se na to da je davanje takovog slobodnog dana u biti čista dobra volja poslodavca i da ne postoji obveza davanja ijednog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija