Jump to content

Naslanjanje kuće na kuću


jgamow

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Zanima me ima li pravo moj susjed nasloniti njegovu kuću na moju kuću. Situacija je slijedećaČ

Zid na jednoj strani naše kuće se nalazi točno uz među sa susjednim zemljištom. Taj zid nema nikakvih prozora niti otvora. Susjed je nedavno odlučio iskoristiti svoje zemljište za izgradnju kuće te je želi nasloniti na našu kuću. Imamo li mu mi pravo zabraniti takvu gradnji i zahtjevati da je udalji minimalno 3 metra? S obzirom da je naša kuća također na međi, imam osjećaj da bi je i on onda mogao tako sagraditi, ali s druge strane naša kuća je prva podignuta pa se nadam da nam možda to može dati pravo da mu zabranimo naslanjanje na našu kuću?

Iskustva ili reference na zakone o gradnji bi mi puno pomogli. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 02. 06. 2022. u 19:31, jgamow je napisao:

Imamo li mu mi pravo zabraniti takvu gradnji i zahtjevati da je udalji minimalno 3 metra?

Eventualno kao prigovor u izlaganju projekta te kao žalbu na rješenje o izdanoj građ. dozvoli i to u slučaju da je čestica dovoljne veličine za samostojeću građevinu no ako je dovoljna tek za poluprislonjenu građevinu nemate nekakovog izgleda utjecati na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija