Jump to content

Otimačina


Rokoo

Preporučene objave

Imam zemlju u posjedu. Imam posjedovni jos od pradjeda koji je dao u naslijede mom djedu a on mom ocu. I tu zemlju radimo. 

U zemljišnim knjigama nismo vlasnici i tu se nalazilo vlasnika mali milion. 

No sad odjednom vlasnici su samo jedni koji su se pozvali na neke navodno svoje pra pra djede iz 1900

To smo saznali dolazkom policije koja je pokazala papire suda. I rekla nam da bilo koji rad na zemlji il odnosenje sa zemlje smatrat ce se krađom i da vlasnik s tom parcelom moze sto god hoće. Sto sad učiniti. Unaprjed hvala

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posao policije nije da hoda po kućama sa takvim papirima i vama ukazuje i prijeti kaznama za posjed koji vi legalno obrađujete godinama, i tu sigurno netko ko se hoće dočepati vaše zemlje koristi svoje veze u policiji. Dali ste u posljednje vrijeme išta dobili od suda u svezi te zemlje?  Hitno provjerite tko i kako je upisan gruntovnici, jer možda se netko upisao bez vašeg znanja lažnim izjavama i svjedocima te obmanuo sud, jer ovo kako ste opisali to je nezamislivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od suda ama bas ništa nismo dobili Oni se sad vode u zmljišnim knjigama. 

Pozvali se na tog svog od prije sto godina koji u zemljisnim knjigama se vodi kao vlasnik nekog manjeg djela čestice. Tužio sve ostale vlasnike koji su mrtvi i zamisli te, dobio cijelu česticu 1/1. 

I zamislite suda I da se ama baš nitko nije upitao na tom sudu. Ko se vodi na katastru jel u posjedu,nasljedstvu, itd

Po meni van svake pameti 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Steta je sto Vi niste podnijeli tuzbu za dosjelost kada se ona stekla. Pretpostavljam da ste mogli dobiti vlasnistvo na temelju dosjelosti obzirom na protok vremena i stvarno uzivanje terena.
 

Ako nisu bile poznate adrese vlasnika, onda se digne tuzba za utvrdivanje vlasnistva i da oglas u Narodne novine (pretpostavljam da su ovi tako napravili) i ako se nitko ne javi na rociste, donese se presuda o vlasnistvu u korist tuzitelja. Nazalost, ima danas puno onih koji to zlorabe pa se na taj nacin docepaju terena koji im nikako ne pripada. Ne znam da li je to slucaj ovdje. Obzirom da u zakonu stoji da je zasticen onaj koji upise vlasnistvo u zemljisne knjige ne provjeravajuci izvanknjizno stanje (vjerujem da su ovi provjeravali, ali ne znam kako biste to dokazali) jer je to ucinio sa povjerenjem u ispravnost i potpunost informacija u Zemljisnim knjigama, bojim se da ste u dosta nezgodnoj poziciji. Ne znam da li sada mozete suprotstaviti svoje pravo njihovom. :( Raspitajte se svakako jer ja nisam strucna pa sam mozda nesto i pogresno napisala.

uređeno: od Tofffsy
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od srca zelim da ostecenik uspije u ovom sporu, no svakako neka se prije upustanja u spor dobro informira jesu li sanse izgledne obzirom na ovo: “pravo vlasništva steceno dosjelošu na nekretnini koje nije upisano u zemljišne knjige ne može se s uspjehom suprotstaviti onome koji je postupajuci s povjerenjem u zemljišne knjige i u dobroj vjeri upisao svoje pravo” (l. 130. st. 2.) 
 

Pogotovo sto ovi koji su si upisali to vlasnistvo vrlo vjerojatno imaju dobre odvjetnike, ako ne i vise od toga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 09. 06. 2022. u 13:47, Rokoo je napisao:

Od suda ama bas ništa nismo dobili Oni se sad vode u zmljišnim knjigama. 

Pozvali se na tog svog od prije sto godina koji u zemljisnim knjigama se vodi kao vlasnik nekog manjeg djela čestice. Tužio sve ostale vlasnike koji su mrtvi i zamisli te, dobio cijelu česticu 1/1. 

I zamislite suda I da se ama baš nitko nije upitao na tom sudu. Ko se vodi na katastru jel u posjedu,nasljedstvu, itd

Po meni van svake pameti 

 

 

 

 

Sud nazalost nista ne istrazuje, koliko god bi to nama laicima bilo normalno. Dapace, mislim da je cak i pravilo, ukoliko Vas odvjetnik nesto propusti zahtjevati za Vas, i sud uoci taj propust, sud nece na to reagirati jer bi se to smatralo mijesanjem u postupak za korist jedne strane. :( 

I tu nije ni kraj apsurda. Ja npr. imam slucaj gdje se donijela negativna presuda za mene iako je moj odvjetnik istakao na sudu da se presuda temelji na falsificiranom dokumentu javnog tijela te je moj odvjetnik zatrazio da sud napravi uvid u taj spis kako bi utvrdio da je nas navod istinit. Sud je elegantno u presudi napisao da nije nadlezan za provjeru takvih stvari. Kako ja nisam u roku podigla tuzbu na javno tijelo zbog falsifikata (odvjetnik me nije uputio da trebam) izgubila sam priliku dokazivanja falsifikata uopce, i zbog toga izgubila cijeli spor u vrijednosti 600 m2 gradevinskog terena na vrlo atraktivnoj lokaciji na moru. 

 

Dana 09. 06. 2022. u 8:19, ivistipe je napisao:

Posao policije nije da hoda po kućama sa takvim papirima i vama ukazuje i prijeti kaznama za posjed koji vi legalno obrađujete godinama, i tu sigurno netko ko se hoće dočepati vaše zemlje koristi svoje veze u policiji. Dali ste u posljednje vrijeme išta dobili od suda u svezi te zemlje?  Hitno provjerite tko i kako je upisan gruntovnici, jer možda se netko upisao bez vašeg znanja lažnim izjavama i svjedocima te obmanuo sud, jer ovo kako ste opisali to je nezamislivo.

Moguce da su ih prijavili za smetanje i zato je dosla policija. Ovi koji su se upisali ocito imaju dobre odvjetnike i oslanjaju se na njihovo znanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija