Jump to content

Eos matrix - krivo ime, nasljednik


gecko_1

Preporučene objave

Od smrti muza je prošlo tri i pol godine. Prije tjedan dana sam u poštanskom sanducicu zaprimila obavijest o prijenosu potrazivanja da je EOS Matrix temeljem Ugovora o cesiji zakljucenim sa Hrvatskim Telekomom postao vlasnikom potrazivanja sa navedenim podacima,  ime i prezime pok.muza i OIB, sa iznosom duga i detaljnim uputama sa kodom da se to uplati.
Oni me jednom recenicom nazivaju kao nasljednikom, nigdje ne navodeci broj rješenja o nasljedivanju, niti moje podatke.
Kuverta je bila naslovljenja na moje pravo ime, ali neko posve drugo prezime koje je malo izokrenuto ali slicno pravom.
To je vjerojatno poštar ubacio u poštanski sanducic logikom stvari, jer adresa odgovara.
Nakon tjedan dana u sanducicu dobivam obavijest da podignem preporuku sa istim tim pogresnim prezimenom.
Pitanje
Da li da idem podizati preporuku na poštu?
Ako je dugovanje za racun HT, je li nastupila zastara?
Ako ne podignem preporuku, ostat cu neobavještena, koje su pravne posljedice, mogu li mi ovrhu poslati na firmu ili blokirati tekuci racun?

Da je muz koristio te telefonske brojeve, zaista bih platila, ali spletom okolnosti prevaren je za života i nikad te telefonske usluge nije koristio, ali zbilja, zvuci kao floskula, ali tako je.

Što da radim, ne bih da mi Ovrha dode u firmu? Mogu li oni na ikakav nacin doći do imena mog poslodavca?
Ako platim sa svog tekuceg racuna
još ce saznati sve podatke o meni...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za dugove supruga odgovarate samo do visine nasljeđene imovine. Je li bilo nasljeđene imovine?

Citiraj

Da li da idem podizati preporuku na poštu?

Da, nećete puno postići izbjegavanjem, uručit će vam se prije ili poslije.

Citiraj

Ako ne podignem preporuku, ostat cu neobavještena, koje su pravne posljedice, mogu li mi ovrhu poslati na firmu ili blokirati tekuci racun?

Ne ide to tako, ako je riječ o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave, imate pravo na prigovor, i onda se stvar odgađa dok se ne riješi na sudu. Ali svakako bolje podignite.

Citiraj

Što da radim, ne bih da mi Ovrha dode u firmu? Mogu li oni na ikakav nacin doći do imena mog poslodavca?

Podignite pismeno, javite tu što piše u njemu, pa ćemo vidjeti dalje.

Citiraj

Ako je dugovanje za racun HT, je li nastupila zastara?

Lako moguće, ali ovisi. Odkad su dugovanja i jesu li pokretali postupke protiv supruga dok je bio živ?

Citiraj

Ako platim sa svog tekuceg racuna
još ce saznati sve podatke o meni...

Moguće da je dug u zastari - na vašem mjestu ne bih žurio s plaćanjem, osim ako ste sigurni da ste dužni naravno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podigla sam preporucenu pošiljku na pošti od EOS Matrix. U svom dopisu se pozivaju na rješenje o nasljedivanju ciju presliku su dostavili u privitku.
Dopis od Matrixa
Predmet
Obavijest o iznosu duga na temelju rješenja o nasljedivanju.
U dopisu navode moje ime i prezime, adresu i OIB. Navode iznos glavnice, trošak ovršnog postupka i zakonske zatezne kamate.
I upute za to sve uplatiti.
I dostavljaju na svom memorandumu takoder izvod otvorenih stavaka duznika.

Na preslici Rješenja o nasljedivanju
Ima kopirano takoder da je preslik vjeran orginalu -moguce da su ovjerili to rješenje.
Takoder na preslici rješenja ima njihov urudžbeni štambilj, gdje stoji podatak na tom štambilju 20.09.2021.i njihov urudzbeni broj.

Pitanja
- Nigdje ne vidim vjerodostojnu knjigovodstvenu ispravu koja dokazuje dug telefona prema HT.
samo puko nabrajanje da je izvršena cesija sa HT-om.
Ja za te racune ne znam.

- Ne vidim ni provedenu ovrhu sa datumima, u koje vrijeme, kad od nastanka duga, prije ili poslije smrti
a navode iznos koji treba platiti za trošak ovršnog postupka
Jel išta postalo pravomocno, pokrenuto uopće???

- Potom raskorak izmedu tog datuma na štambilju 20.09.2021.
Muz umro 10.02.2019.
Ja ovo zaprimila 13.07.2022.

- Na kome je teret dokazivanja u vezi duga, mogu li biti u pravu sa ovakvim poslanim dokumentima?

Savjet vaš posebno
Da ih nazovem sa nekog nepoznatog  telefona i kažem da ja o ovome pojma nemam, da je teret dokazivanja na njima i da se vidimo na sudu.
Gdje ce mi slati nešto nakon 3 i pol godine tako zakašnjelo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 07. 2022. u 20:04, MeetDave je napisao:

Za dugove supruga odgovarate samo do visine nasljeđene imovine. Je li bilo nasljeđene imovine?

Da, nećete puno postići izbjegavanjem, uručit će vam se prije ili poslije.

Ne ide to tako, ako je riječ o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave, imate pravo na prigovor, i onda se stvar odgađa dok se ne riješi na sudu. Ali svakako bolje podignite.

Podignite pismeno, javite tu što piše u njemu, pa ćemo vidjeti dalje.

Lako moguće, ali ovisi. Odkad su dugovanja i jesu li pokretali postupke protiv supruga dok je bio živ?

Moguće da je dug u zastari - na vašem mjestu ne bih žurio s plaćanjem, osim ako ste sigurni da ste dužni naravno.

Da, naslijedila sam zajednicki stan. Ne znam otkad su dugovanja, on nikad nije niti koristio usluge HT niti je imao pretplatu nego je koristio karticu na bonove od Tele2. Koliko znam nisu pokretali nikakve postupke.

Već sam napisala što je došlo u preporuci, ako treba još detalja recite. Čitajući tu po forumu vidim da je bolje da im se obratim pismeno. No ima li to ikakve koristi, osporiti dug na taj način ili bolje ignorirati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao biti biti jednogodišnji zastarni rok u tom slučaju. Dakle, ako je dug vašeg supruga za neki račun dospio primjerice 15.01.2015., onda nakon 15.01.2016. pada u zastaru i ne može se više prislino naplatiti, OSIM ako je u tih godinu dakle već pokrenuta prisilna naplata na ovaj ili onaj način. Dakle treba vidjeti jesu li, kada i za što radili ovrhe suprugu.

Međutim, pošto navode "iznos glavnice, trošak ovršnog postupka i zakonske zatezne kamate", moguće je da su već radili ovrhu vašem suprugu prije, i sad od vas traže nadoknadu nepodmirenih troškova ovršnog postupka kojih su vodili protiv njega. Treba ustanoviti čega je sve bilo najprije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 07. 2022. u 18:56, gecko_1 je napisao:

Nakon tjedan dana u sanducicu dobivam obavijest da podignem preporuku sa istim tim pogresnim prezimenom.
Pitanje
Da li da idem podizati preporuku na poštu?

 

Dana 11. 07. 2022. u 20:04, MeetDave je napisao:

Da, nećete puno postići izbjegavanjem, uručit će vam se prije ili poslije.

Ne, niste trebali preuzimati poštu, već ste je trebali odbiti preuzeti i to s obrazloženjem da to nije Vaše prezime.

Dana 11. 07. 2022. u 20:04, MeetDave je napisao:

Ne ide to tako, ako je riječ o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave, imate pravo na prigovor, i onda se stvar odgađa dok se ne riješi na sudu

Ovo vrijedi samo ako suprug nije zaprimio rješenje o ovrsi.

Dana 13. 07. 2022. u 17:47, gecko_1 je napisao:

U dopisu navode moje ime i prezime, adresu i OIB. Navode iznos glavnice, trošak ovršnog postupka i zakonske zatezne kamate

Ako postoji ovršna isprava, tada Vas s njom uz rješenje o nasljeđivanju mogu ovršiti na FINA-i.

Bitno Vam je da dođete do poslovnog broja tog rješenja i tko ga je donio, a potom bi trebali napraviti uvidi u spis da vidite da li je rješenje pravomoćno i da li ima prostora za zastaru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Ne, niste trebali preuzimati poštu, već ste je trebali odbiti preuzeti i to s obrazloženjem da to nije Vaše prezime.

Ako su obavijest o njihovom potraživanju naslovili na pogrešno prezime, koliko ce se to u pravnom smislu moci provesti na Fini (ako bi do toga doslo) jer formalno pravno prezime nije ispravno, OIB jest.

prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

Bitno Vam je da dođete do poslovnog broja tog rješenja i tko ga je donio, a potom bi trebali napraviti uvidi u spis da vidite da li je rješenje pravomoćno i da li ima prostora za zastaru. 

Kako mogu doći do poslovnog broja? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, gecko_1 je napisao:

Ako su obavijest o njihovom potraživanju naslovili na pogrešno prezime, koliko ce se to u pravnom smislu moci provesti na Fini (ako bi do toga doslo) jer formalno pravno prezime nije ispravno, OIB jest

Zavisi kako će ispuniti zahtjev za izravnu naplatu, ako je pogrešno ispunjen, FINA-a će ih odbiti.

prije 4 minuta, gecko_1 je napisao:

Kako mogu doći do poslovnog broja? 

Tražite od njih broj i tko je donio to rješenje. Ili iz podataka koje dostave FINA-i na provedbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija