Jump to content

Naplata duga od alimentacije


Winslet

Preporučene objave

Poštovani, nedavno sam pokrenula ovrhu za naplatu duga za alimentacije od bivšeg supruga. Naime, dužan mi je alimentacije od 28.02.2018. Naša kćer ima 16 godina. Ovaj mjesec mi je sjeo iznos od cca 1600kn. Alimentacija iznosi cca 1300kn. Ovim tempom se dug samo povećava, a ja sam dovedena u situaciju gdje sam ja dužna novce jer ne mogu platiti sve obaveze.

Da li postoji i koji je način da naplatnim cijeli dug od svog bivšeg supruga i da mi dalje nastavi isplaćivati alimentacije?

Puno hvala na pomoći! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
Dana 03. 08. 2022. u 19:33, Borbena7 je napisao:

Ovršna isprava se dostavlja direktno poslodavcu ovršenika.

Nadovezujem se na temu da ne otvaram novu. Ako otac nije prijavljen tj. zaposlen u Hrvatskoj (pomorac), pokrenuta je ovrha na FINI (bezuspješno), je li moguće pokrenuti ovrhu na nekretninama i pokretninama ili čak na roditelje oca?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , mando je napisao:

Ako otac nije prijavljen tj. zaposlen u Hrvatskoj (pomorac), pokrenuta je ovrha na FINI (bezuspješno), je li moguće pokrenuti ovrhu na nekretninama i pokretninama

Da, ali postoje određeni uvjeti. Kolika je glavnica duga? Ima li u vlasništvu automobil? To je jedina nekretnina koju ima u vlasništvu ili?

prije 1 sat , mando je napisao:

ili čak na roditelje oca?

Ne, na temelju odluke koju imate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija