Jump to content

postupak promjene odvjetnika za vrijeme spora


dav

Preporučene objave

Preuzeo sam od svog oca spor oko nekretnine koju vodi sa svojim rodjakom. Odvjetnik kojeg je on izabrao mi ni malo ne ulijeva povjerenje i htio bih angazirati jednog drugog s kojim imam dobrih iskustava, no on mi je napomenuo da prethdno moram "izgladiti sve racune sa prethodnim odvjetnikom i dobiti njegov pristanak".

 

E sad, pitanja:

1. koja je procedura, sta napraviti, kako to izvesti,

2. odvjetnik kojeg "smjenjujem" jos uvijek nije ispostavio nikakav racun ("lako cemo"... toga se najvise bojim) pa me zanima koliko moze realno kostati dosadasnje vodjenje slucaja (imovinskopravni spor, sad uskoro idemo tek na prvo rociste).

 

HVALA!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem, sta znaci "kolika je vrijednost predmeta spora"? Da li to znaci da ce odvjetnikova tarifa ovisiti ne o vremenu provedenom na rad na predmetu nego o vrijednsti nekretnine??

U ovom slucaju sam tuzenik. Iza nas je samo nekoliko pokusaja dogovore, odvjetnik je u nase ime slao dvije ponude za nagodbom i to je sve. Parnica tek treba poceti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodatno, vrijednost predmeta spora je samo jednom procjenjivana od nezavisnog sudskog vjestaka.

 

Dodatno pitanje: sporimo se oko vlasnistva nad 1/8 kuce - da li je onda "Vrijednost predmeta spora" (koja se spominje u Tbr. 7 tocka 1 Tarifa o nagradama i naknadi troskova za rad odvjetnika) cijela nekretnina ili samo ta 1/8?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija