Jump to content

Izmjena obrane na kameri


Legaliskor123456

Preporučene objave

Dana 07. 08. 2022. u 18:15, Legaliskor123456 je napisao:

Poštovani,

Zanima me može li se izmijeniti obrana iznesena pred kamerama ako su me službene osobe navele da to izjavim tako što su isprintali "obranu" na papir i natjerali da naucim napisano i iznesem. Također se na snimku može vidjeti kako čitam sa papira.

Ako su Vas natjerali na bilo što kao okrivljenika to je povreda prava obrane i time bi se radilo o nezakonitom dokazu. To morate apsolutno isticati na sudu, a i državnom odvjetniku ste trebali reći, osim ako Vas nije on natjerao, u što sumnjam. Drugo pitanje je hoćete li to moći dokazati na sudu. Svakako si uzmite branitelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , legalex je napisao:

Ako su Vas natjerali na bilo što kao okrivljenika to je povreda prava obrane i time bi se radilo o nezakonitom dokazu. To morate apsolutno isticati na sudu, a i državnom odvjetniku ste trebali reći, osim ako Vas nije on natjerao, u što sumnjam. Drugo pitanje je hoćete li to moći dokazati na sudu. Svakako si uzmite branitelja

Što ako sam uspio zadržati taj isti papir kod sebe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također me zanima ako je na prvome snimanju izneseno da ne želim iznositi obranu, nakon čega su rekli da snimamo ponovno i moram iznijeti tu obranu sa papira - Da li je taj prvi snimak unisten ili još uvijek postoji?

3) Svi prekidi ispitivanja koje uvjetuju i prekid snimanja bilježe se na snimci i u zapisnik o tijeku ispitivanja okrivljenika s navođenjem točnog vremena (datum, sat, minuta) i razloga prekida snimanja te vremena nastavka snimanja.

(4) Kod odgode ispitivanja okrivljenika, snimanje će biti prekinuto i to će se posebno zabilježiti na snimci i zapisniku. Tako će se postupiti i kod nastavka ispitivanja."

Zastita covjekove osobnosti i dostojanstva -  zabranjeno je i kažnjivo od okrivljenika ili druge osobe koja sudjeluje u postupku iznudivanje priznanje ili kakvu drugu izjavu( čl. 4 st.3 ZKP )

- moze li se ovo odnositi na prethodno navedeni papir?

Hvala svima na odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 10. 08. 2022. u 10:33, Legaliskor123456 je napisao:

Ne, isprintan je. I na kameri se točno vidi kako čitam.

Moze li se tražiti vještačenje iz kojega je printera isprintano?

Da, može se vještačiti.

 

prije 1 sat, Legaliskor123456 je napisao:

Također me zanima ako je na prvome snimanju izneseno da ne želim iznositi obranu, nakon čega su rekli da snimamo ponovno i moram iznijeti tu obranu sa papira - Da li je taj prvi snimak unisten ili još uvijek postoji?

Ne postoji, jer ako je točno ovo što govoriš, tu se ne radi o prekidu snimanja, nego o novom snimanju (staro kao da nije postojalo).

 

prije 1 sat, Legaliskor123456 je napisao:

Zastita covjekove osobnosti i dostojanstva -  zabranjeno je i kažnjivo od okrivljenika ili druge osobe koja sudjeluje u postupku iznudivanje priznanje ili kakvu drugu izjavu( čl. 4 st.3 ZKP )

- moze li se ovo odnositi na prethodno navedeni papir?

Ovisi pod kojim okolnostima je došlo da ti čitaš s tog papira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija