Jump to content

Povrat novca za neodrzavanje koncerta


anonimno

Preporučene objave

pa mozete ih tuzit, ne znam kolko bi se samostalna tuzba isplatila al da se skupi par ljudi (ili recimo svi :))i skupa tuze to bi vam bilo ekonomičnije, stavi oglas na internet pa nadji zainteresirane...

 

inace, u nekim slučajevima bi i udruge za zaštitu potrošača bile ovlaštene podignuti tužbu, ali mislim da ovo nije slučaj...

 

molim da me ispravite ako sam u krivu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E vas mi je najviše žao jer to je prava pljačka.

Imate pravo na privatnu tužbu tj. vi svi oštećeni ili pojedinac (bolje što više vas) i to otiđite do odvjetnika koji će vam sastaviti tužbu koju ćete sigurno dobiti. Plus kamate naravno, a one iznose 18% godišnje.

 

A ako se baš želite osvetiti lopovu, onda može i kaznena prijava, no teško ćete dokazati namjeru, no postoji i ta mogućnost da uspijete i ovdje.

Pitajte odvjetnika jer sami ništa ne možete s obzirom na to da taj lopov ima odvjetnika vrlo vjerojatno.

Dakle, tužite i to što prije! I tražite kamatu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zlouporaba povjerenja

 

Članak 227.

 

(1) Tko zastupajući interese neke osobe ili brinući se o njezinoj imovini ne ispuni svoju na zakonu utemeljenu dužnost ili zlouporabi zakonom ili ugovorom dane mu ovlasti i time ošteti osobu čije interese zastupa,

 

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

 

(2) Ako kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini skrbnik ili odvjetnik,

 

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

(3) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka pokreće se privatnom tužbom.

 

jel se slažete sa mnom da bi ovo bilo slučaj? ili je nešto drugo... ???

 

ali u svakom slučaju postupak se pokreće privatnom tužbom... bilo da ideš na kazneni postupak pa u sklopu njega postavis imovinskopravni zahtjev, bilo da ideš samo na građanski sud pa tražis samo pare natrag...

kod građanskog nadležan ti je općinski sud, a najvjerojatnije u Zagrebu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jel se slažete sa mnom da bi ovo bilo slučaj? ili je nešto drugo... ???

 

Ne, ne radi se o ovom k.d.

 

Tu se radi eventualno o izigravaju/prijevari/ većeg broja ljudi - svih koji su kupili kartu za koncert na koji nisu mogli otići jer je iz nekog razloga koncert otkazan. Karta je koštala ispod 1000 kn(pretpostavljam da nije više od ovog iznosa), ali bi tu bilo puno oštećenika za sitan iznos što bi išlo po privatnoj tužbi..

Međutim, namjera bi se teško dokazala, ćak nikako, pa ostaje sve čisti građanskopravni odnos....

A, za taj iznos pojedinačno se ne isplati bilo što poduzimati, a zajedno..??

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja studiram matematiku i ne kuzim pravne zakone pa trebam malo objasnjenje.

 

Dakle, kupila sam karte u vrijednosti 1000kn.

 

Analogija.

Odem u ducan i ukradem robu u vrijednosti 1000kn. Policija me trazi i idem u zatvor.

 

Oni meni ukradu 1000kn (jer to je u principu krada, nisam im dala nove bezveze nego sam nesto kupila, a oni to nisu isporucili) i oni ne idu u zatvor. Zapravo, to ni nije kazneno djelo? Ako ih prijavim policiji, oni nece nista napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija