Jump to content

Nekretnina


peca1234

Preporučene objave

Pozdrav trebala bih informaciju, dakle radi se o tome da je tata kupio plac 2010 godine, koji nije prepisao već je samo sa prodavateljem ovjerio kod javnog bilježnika da je izvršena kupoprodaja. On je svoju kopiju tog ugovora negdje zametnuo i mi smo pokušali doći do toga odnosno kod istog javnog bilježnika ali nam je on rekao da on takve spise čuva 3 godine (iako na internetu piše da je privatne isprave o nekretninama dužan čuvati trajno) te nas je uputio u poreznu tamo su nam rekli da oni to ne posjeduju (kao ni gruntovnica) jer tata nije prepisao plac. Sada mene zanima kako da dođem do toga jer mi je jedini način javni bilježnik i njegova arhiva a on mi ne daje nikakve korisne informacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, peca1234 je napisao:

Prodavatelj je umro ubrzo nakon prodaje

Tko je sada uopće upisan kao vlasnik u zk?

prije 6 minuta, peca1234 je napisao:

javni biljeznik je cuvo 3 godine navodno poslo u poreznu porezna arhivirala u arhivi toga nemaju prakticki je papir ispario

Postoje zakonski rokovi koji obvezuju JB, te nitko nije dužan čuvati dokumentaciju za Vas. A zk i porezna nisu ni bile u posjedu ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Tko je sada uopće upisan kao vlasnik u zk?

Postoje zakonski rokovi koji obvezuju JB, te nitko nije dužan čuvati dokumentaciju za Vas. A zk i porezna nisu ni bile u posjedu ugovora.

U poreznoj se vidi da je skinuto sa proslog vlasnika al ne vodi se trenutni vlasnik tj ne pise ni jedno ime jer sadasnji vlasnik nije oso i upiso nekretninu nego samo ovjerio ugovor a svoj primjerak je izgubio bivsi vlasnik je umro 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija