Jump to content

poljoprivredno zemljište - ostavština


Margerita1

Preporučene objave

Pozdrav,

Nakon smrti oca naslijedio sam polovicu poljoprivredne čestice. Druga polovica pripala je mom nećaku (sinu preminulog brata). Obojica smo nasljednici na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju ( svaki od nas za polovicu ukupne imovine). Još za života oca obradio sam svoj dio (u ugovoru opisno stoji koja polovica pripada meni) i danas je to maslinik. Nećak želi prodati svoj dio (obraslo), ali po neprihvatljivoj cijeni za mene. Kada sam rekao da nemam interesa za kupnju, prijeti sudom kako bi me natjerao da se zemljište proda u cijelosti. Radi se o ukupno 4000 m2.

Kojom logikom bih mogao biti natjeran prodati svoj maslinik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Margerita1 je napisao:

htio provjeriti da li ima ikakve osnove na temelju koje bi me sud natjerao da prodamo česticu u cjelini. 

Mišljenja sam da nema, jer je ovdje moguća geometrijska dioba tj. način razvrgnuća suvlasništva kod kojega se nekretnina dijeli na čestice koje se određuju mjerenjem. Tako bi utvrđena geometrijski određena čestica pripala svakom od Vas suvlasnika, a dalje Vi prema želji i potrebi možete samostalno raspolagati sa svojim vlasništvom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija