Jump to content

Izmjene - stjecanje HD po čl. 5.2 za rođene prije '91


civi79

Preporučene objave

  • Borbena7 je promijenio naziv u Izmjene - stjecanje HD po čl. 5.2 za rođene prije '91
  • 2 tjedna kasnije...
  • 5 tjedna kasnije...
prije 19 sati , nikolag90 je napisao:

Dobio sam napokon odgovor od SDSS-a. Rekli su mi da jedino rješenje u slučaju negativnog rješenja je da se žalim Upravnom Sudu, što baš i nije ohrabrujuće. Izgleda nam samo to jedino i preostaje, nažalost.

Mene su odbili,hteo sam da tuzim pa ipak nisam,ne verujem da bi drugacije sud odredio,a,kosta i traje.

Ostaje samo da se nadamo da ce sredinom naredne godine raspravljati Sabor po ovom pitanju,do tada svi ce biti odbijeni ko god ne ispunjava po 30.1 nazalost.

uređeno: od civi79
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imamo sreće, možda će se to razriješiti već u prosincu, s obzirom da sam vidio na sajtu Hrvatskog Sabora da predmet "IZVJEŠĆE PUČKE PRAVOBRANITELJICE ZA 2021. GODINU" još nije zaključen i nije još ušao u raspravu. Tu se nalazi i primedba o odbijanju osoba koje imaju pravo na državljanstvo čl. 5. st. 2. Zakona o hrvatskom državljanstvu. Izvor: https://www.sabor.hr/izvjesce-pucke-pravobraniteljice-za-2021-godinu-podnositeljica-pucka-pravobraniteljica?t=132930&tid=210661

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za to sam da se ispravi nepravda i konacno svima dozvoli drzavljanstvo po jednom Hr roditelju koji imaju prava na isto podrijetlom,a,rodjeni su prije 1991-ve,samo se razlikuje da nismo rodjeni u inozemstvu mi rodjeni u bivsim sfrj republikama,videcemo sto ce biti.

uređeno: od civi79
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor i misljenje Sabora na izvjesce pucke pravobranitejice za 2021-vu godinu,oznacen deo ukupnog misljenja Sabora u vezi clanka 5.2 za rodjene prije 1991-ve na deo koji se tice osoba rodjenih prje zakona,nema nista od pozitivnog misljenja Sabora,osim ako jos ne bude se raspravljalo iduce godine u sto sumljam.

Pozdrav

32A511C4-B45C-4019-8DC1-BEAB098CCACB.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 10. 2022. u 11:50, civi79 je napisao:

Odgovor i misljenje Sabora na izvjesce pucke pravobranitejice za 2021-vu godinu,oznacen deo ukupnog misljenja Sabora u vezi clanka 5.2 za rodjene prije 1991-ve na deo koji se tice osoba rodjenih prje zakona,nema nista od pozitivnog misljenja Sabora,osim ako jos ne bude se raspravljalo iduce godine u sto sumljam.

Pozdrav

32A511C4-B45C-4019-8DC1-BEAB098CCACB.jpeg

Da ali fascinatnoje sto kaze na dnu da bi nacin stecanja hrvatskkog drazavljanstva zapravo bio podrijetlom i njihovih potomaka. Dan danas nisu nam ni u potpunosti jasni nacini na koje neko dobije kao dokaz da je pripadnik Hrvatske nacionalnosti. Neki su dobijali olako ( primera radi 2000ih ljudi su dokazivali da su Hrvati na osnovu togag sto im je otac sluzio vojsku u Hrvatskoj za vreme SFRJ ), dokj danas imamo ljude koji predaju ogromne dokumentacije i odbiju ih. 

Ja licno gajim neki optimizam da SDSS proba opet da pokrene ovu pricu. Nazalost ja sam rodjen 06.1991 u Beogradu i preziveo sam diskriminaciju kao pripadnik hrvatske manjine tada pa moji su iz straha nisu vadili nikakve papire zarad toga. Smatram licno da jeste nepravda za sve nas ostale ali boze moj ako se sta promeni mozda i uspemo.

uređeno: od zubzub
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Danas sam išao preuzeti rješenje i kao što sam očekivao, odbijen sam. Izgleda da je to to. Izgleda neće biti nikakvih promjena što se tiče zakona o državljanstvu. Još nisam čuo da je itko uspio dobit sud tako da kontam da kontam da nema ništa od toga. Ostaje nam jedino da se nadamo da će u nekoj budućnosti doći do promena . Ako ništa drugo, želim se zahvaliti svima na ovom forumu koji su nam pomogli i uspjeli ispratit do kraja. Ostalima želim sreću da uspijete dobiti Vaše pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav!

Danas sam dobio informaciju od strane odvjetnika iz Hr,da postoje indicije da bi se sredinom 2024-te,ili,2025 mogla dogoditi promjena za nas rodjene pre novog zakona a po jednom Hr roditelju u trenutku rodjenja,cim rese prvo ove rodjene posle 08.10.1991-ve po jednom roditelju Hr,s tim da ce navodno postojati dodatne provere za primitak za nas rodjene pre koje bi mogle trajati i do tri godine sta god to bilo,oa ko prodje prosao je,videcemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 06. 2023. u 6:41, sivko je napisao:

Kako on može znat šta će se mjenjat u Saboru za godinu ili dvije a u međuvremenu će se i mjenjat vlast (možda)?Rekao je tako i ostao živ.To ti je i tu netko mogao reći.

Ne znam,kaze covjek,ima najava,odakle god dolazille..

 

Pozdrav Ivane,

 

Promjena ove godine neće biti, očekuju se sredinom 2024 ili 2025, tako najavljuju. Kada okončaju sve rođene nakon 08.10.'91.

 

Možeš svakako ponoviti postupak, pa žalba pa upravni sud, eventualno i visoki upravni sud....

uređeno: od civi79
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

U Vašem slučaju će Vas odbit iako su Vam oba roditelja imali tadašnje republičko državljanstvo Hrvatske s obzirom da ste rođeni '76 godine. Članak 30.a st. 2. se odnosio samo na one koji su rođeni između 8.1.1977. do 8.10.1991. godine. Vaš brat je vjerojatno dobio državljanstvo po nekom drugom članku, kao recimo ako nije imao nikakvo republičko državljanstvo do 8.10.1991. ili ako je upisan u maticu rođenih u Hrvatskoj. U njegovom rješenju sigurno piše kako je dobio državljanstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija