Jump to content

Drugi dohodak i zaštićeni račun


mlo1

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje i dosta mi je bitno, jer ovise moje cjeloviti prihodi o tome.

Naime, moj klasični tekuću račun završio je u blokadi, te mi je s tog računa ovršen cjelokupni iznos koji mi je bio uplaćen. To je iznos od prodaje rukotovrina preko online platforme, koji sam redovito prijavljivao poreznoj i plaćao porez preko JPOOD obrasca. Također, kako sam nazaposlen to mi je i jedini prihod koji imam te i  jedini prihod koji mi sjeda na tekući račun. Budući kako mi je sada tekući račun nanovo blokiran radi jedne dugogodišnje ovrhe, zanima me da li ikako mogu taj drugi dohodak (online prodaja suvenira) zaštitit od cjelokupne zaplijene od strane FINE? Točnije, otvorio bih zaštićeni račun, no ne znam mogu li ikako osigurati svoj drugi dohodak, koji mi je ujedno i jedini prihod koji imam...

 

Ako se ikako može zaštititi taj iznos, kakva je procedura i kome se javiti? Kakve papire trebam ishoditi? Kako dokazati da mi je to jedini prihod jer nemam nikakav formalni ugovor s nikim, radim po principu "online tržnice" gdje moje artikle jednokratno kupuju druge fizičke osobe iz inozemstva. Zvao sam preznu upravu i FINU cijelo jutro, ali njihovi telefoni samo zvone u prazno...

 

Evo, ako imate kakav savjet ili prijedlog il ideju, bio bi iznimno zahvalan na svemu.

 

Srdačno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija