Jump to content

Zamjena za porodiljni kod ugovora na neodređeno


christina777

Preporučene objave

Radim vec 18g u firmi i imam ugovor na neodređeno i sada se otvorila prilika da godinu dana ucim i radim posao na visoj poziciji i mijenjam kolegicu iz drugog odjela koja ide na porodiljni. Obicno je do sada bila praksa da se u takvim situacijama samo potpise aneks kojim je definirana zamjena na novoj poziciji tijekom porodiljnog i nakon sto se osoba vrati s porodiljnog, ti se vracas na svoju prijasnju poziciju. Medjutim moj voditelj odjela nije bas najsretniji sto sam zainteresirana za tu zamjenu i rekao mi je da me moja stara pozicija nece cekati. 

Naime, posto imam ugovor na neodređeno, zanima me mora li me po zakonu cekati moja stara pozicija? Moze li mi firma po isteku tih godinu dana zamjene samo raskinuti ugovor?

Hvala na pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Sve ovisi o tome kako ćete pravno regulirati ovu promjenu do povratka radnice sa porodiljnog.

Sto znaci da bez obzira na moj ugovor na neodređeno moze se desiti da me ne ceka moja stara pozicija nakon isteka godinu dana zamjene? Znaci moze se desiti da mi daju otkaz nakon godinu dana?

Sto kaze zakon za takve situacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija