Jump to content

USA llc i hrvatski porez


ivan_ob

Preporučene objave

Pozdrav svima ,

Jedno pitanje , ako otvorim američki pass through LLC i na njega imam profit godišnji od $30 000 , taj profit pošaljem sebi na privatni hr račun. Koliko bi poreza trebao platiti državi?

Znači ako želim da je sve legit 100%..

 

Ovdje u hr sam zaposlen u firmi i primam plaću , ovo sa llc bi bio posao sa strane , bar za sad..

 

Hvala svima na odgovoru !!!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nemam pojma, ali ovako laički pretpostavljam da bi platio porez koji se plaća na isplatu dobitaka. Znači 10%?

Ali ovo je samo nagađanje. Znam da se stalno govori o problemima zbog nepostojanja ugovora o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja između Hrvatske i SAD-a, pa računam ipak možda nije tako jednostavno.

Najbolje možda pitati poreznog savjetnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ovisi s cime se bavis ali u pravilu bi imao stalnu poslovnu jedinicu u RH, sto bi znacilo da bi trebao otvoriti podruznicu ovdje i placati porez na dobit na sve sto zaradis obavljanjem djelatnosti unutar RH.

 

Dakle, ne mozes "sjediti" ovdje a (ne)placati porez u SAD-u.

Dodao bi jos i da platis poreznog savjetnika da ti objasni detaljnije, a doticnog ti ne bi trebao biti problem platiti 1000 kn s obzirom da ces imati profit od 30 000 dolara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija