Jump to content

Nasilje - maloljetnik romskog porijekla


podgoričanka

Preporučene objave

Već dulje vrijeme (3g.)moje djete trpi nasilje od dječaka iz romske obitelji(naglasak romske,je zato što država maše rukom oni su romi pa mogu sve)

Supruga i mene je optužio da smo ga zmlatili,kĉer da ga je pipkala i skidala(djete14g.)

A ja nesmijem izaći iz kuće da ga nebi srela negdje,gdje kod nas vidi on i njegova ekipa nas napada,vrjedja,naziva pogrdnim imenima.....

Sve je prijavljivano policiji....ali on ne prestaje....Sta mi je za činit?

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Nasilje - maloljetnik romskog porijekla
  • 4 tjedna kasnije...

Bok,

Policija ne postupa zato sto se radi o kaznenim djelima koje se NE progone po sluzbenoj duznosti , nego samo po (Vasoj) privatnim tuzbama.

Mozete i privatno tuziti zbog kaznenih djela "Uvreda" i "Kleveta", jer kad Vas pogrdnim rijecima vrijeđa , onda je to uvreda. 

Snimite mobitelom kad Vas vrijeđa, ili vodite svjedoke sa sobom da posvjedoce na sudu protiv njega.

A "Klevetu" tuzite ako imate pisani dokaz da je taj doticni mozda na policiji klevetao o Vama, znaci treba Vam taj policijski zapisnik. Ili je klevetao pred drugim ljudima, napr. razredniku u školi protiv Vas, zapisite te laži = klevete ili tko Vam je rekao za te laži, e tu osobu onda navedete u privatnoj tuzbi kao svjedoka.

Tuzite ga , mozete i sami napisati navedene tuzbe i predati nadleznom Opcinskom Sudu , kosta samo 250 HRK pristojba.

Ako ne znate kako se sastavljaju tuzbe   uzmete si odvjetnika koji ce napisati Vase tuzbe i zastupati Vas pred sudom.

Pa nek se taj pojavi na sudu , ako bude osuđen za "Uvredu" ili / i "Klevetu", ce se Sud pobriniti za kaznu protiv tog maloljetnika , koji Vama cini stetu.

Jer mislim da ako ne postupate protiv njega, da taj nece prestati. Bolje sprijeciti , nego ljeciti.

Sve najbolje za Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija