Jump to content

Nenaplative ovrhe


Zmaaj

Preporučene objave

Pozdrav. 

Nakon tri godine što nije bilo naplate niti jedne kune, fina makne ovrhe s očevidnika koliko sam čitala. Zanima me da li ih ovrhovoditelj može već sutra vratiti na finu ili fina ima neka svoja pravila da mora proći određeno vrijeme dok ih ponovno vrate? 

I drugo pitanje. Da li se žalba ulaže kada dobijete prijedlog za ovrhu ili se može uložiti i kada dobijete rješenje o ovrsi?. I da li žalba odgađa da se ovrhovoditelj upiše u red na fini ili plaći? 

I treće pitanje. Ako se s plaće nemože ništa ustezati za ovrhe zbog AZ već skoro dvije godine i još narednih 18.,da li mogu išta po tom pitanju sama napraviti ili čekati još godinu dana da mi se ponudi jednostavan postupak stečaja potrošača ili mogu nešto već sada predložiti sudu jer će situacija i za godinu dana biti ista. ( puno je ovrha, ali ne prelaze iznos od 20000kn)

Hvala puno 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , zmajja je napisao:

Zanima me da li ih ovrhovoditelj može već sutra vratiti na finu ili fina ima neka svoja pravila da mora proći određeno vrijeme dok ih ponovno vrate? 

Može ih već sutra vratiti na provedbu sa podnošenjem novoga zahtjeva za izravnu naplatu.

prije 6 sati , zmajja je napisao:

Da li se žalba ulaže kada dobijete prijedlog za ovrhu ili se može uložiti i kada dobijete rješenje o ovrsi?

Žalba se ulaže na rješenje, a ne na prijedlog.

prije 6 sati , zmajja je napisao:

I da li žalba odgađa da se ovrhovoditelj upiše u red na fini ili plaći?

Ovisi o tome na kakav prijedlog je uložena.

prije 6 sati , zmajja je napisao:

Ako se s plaće nemože ništa ustezati za ovrhe zbog AZ već skoro dvije godine i još narednih 18.,da li mogu išta po tom pitanju sama napraviti

Vi ne, ali mogu ovrhovoditelji predlagati promjenu predmeta i sredstva ovrhe. Imaju 10. godina na raspolaganju do nastupanja zastare, a s novim prijedlogom je prekidaju, te po prekidu zastarni rok teče, ali iz početka.

prije 6 sati , zmajja je napisao:

ili čekati još godinu dana da mi se ponudi jednostavan postupak stečaja potrošača

Ne ispunjavate uvjete za ovaj postupak.

prije 6 sati , zmajja je napisao:

mogu nešto već sada predložiti sudu jer će situacija i za godinu dana biti ista. ( puno je ovrha, ali ne prelaze iznos od 20000kn)

Ne, ne možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Može ih već sutra vratiti na provedbu sa podnošenjem novoga zahtjeva za izravnu naplatu.

Žalba se ulaže na rješenje, a ne na prijedlog.

Ovisi o tome na kakav prijedlog je uložena.

Vi ne, ali mogu ovrhovoditelji predlagati promjenu predmeta i sredstva ovrhe. Imaju 10. godina na raspolaganju do nastupanja zastare, a s novim prijedlogom je prekidaju, te po prekidu zastarni rok teče, ali iz početka.

Ne ispunjavate uvjete za ovaj postupak.

Ne, ne možete.

Borbena7 ako mi glavnica ovrha neprelazi iznos od 20000kn i ako u tri godine nije bilo naplate nikakve zašto mislite da mi se nebi ponudio jednostavan postupak stečaja potrošača? 

I drugo pitanje.Ako ispunim uvjete za osobni bankrot (piše ne više od 20 ovrhovoditelja i ne manje od 30000 kn duga) kako on utječe na moj hipotekarni kredit koji se redovito naplaćuje?

Hvala puno na odgovorima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , zmajja je napisao:

ako mi glavnica ovrha neprelazi iznos od 20000kn i ako u tri godine nije bilo naplate nikakve zašto mislite da mi se nebi ponudio jednostavan postupak stečaja potrošača? 

Nužno je da imate evidentirane neizvršene osnove za plaćanje, a ovrhovoditelji ih redovno povuku i predlažu nove ovrhe.

prije 5 sati , zmajja je napisao:

Ako ispunim uvjete za osobni bankrot (piše ne više od 20 ovrhovoditelja i ne manje od 30000 kn duga)

Ovo nisu ispunjeni uvjeti za osobni stečaj već su samo ispunjeni uvjeti za pokretanje ovog postupka, a ishod je neizvjestan.

prije 5 sati , zmajja je napisao:

kako on utječe na moj hipotekarni kredit koji se redovito naplaćuje?

On se i dalje otplaćuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za pomoc, danas sam dobio ovaj mail od jednog internet zajmodavca.

Obzirom da sam blokiran on je u redoslijedu naplate i nije mu nista uplaceno vise od par godina. U tom mailu stoji da ce povuc ovrhu s Fine i pokrenut sudski postupak, nije mi jsno o cemu se tu radi? Kakav sad sudski postupk, zar se ovrha nakon povlacenja, ponovo ne stavlja ponovo u red na Finu?

Ovo je njihov mejl:

Ukoliko ne izvršite uplatu Vaš zajmodavac biti će primoran povući se iz redoslijeda naplate na FINA-i te će pokrenuti sudski postupak. U slučaju pokretanja sudskog postupka naplaćivati će se iznos dugovanja uvećan za troškove postupka.

Za dostavu poziva za javljanje na sudsko ročište, odvjetnički ured suklano primjenjivim Europskim propisima ishodit će adresu stanovanja, boravišta ili prebivališta ili kontakt poslodavca bilo gdje u Europskoj uniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , matijas1234 je napisao:

Molim za pomoc, danas sam dobio ovaj mail od jednog internet zajmodavca.

Obzirom da sam blokiran on je u redoslijedu naplate i nije mu nista uplaceno vise od par godina. U tom mailu stoji da ce povuc ovrhu s Fine i pokrenut sudski postupak, nije mi jsno o cemu se tu radi? Kakav sad sudski postupk, zar se ovrha nakon povlacenja, ponovo ne stavlja ponovo u red na Finu?

Ovo je njihov mejl:

Ukoliko ne izvršite uplatu Vaš zajmodavac biti će primoran povući se iz redoslijeda naplate na FINA-i te će pokrenuti sudski postupak. U slučaju pokretanja sudskog postupka naplaćivati će se iznos dugovanja uvećan za troškove postupka.

Za dostavu poziva za javljanje na sudsko ročište, odvjetnički ured suklano primjenjivim Europskim propisima ishodit će adresu stanovanja, boravišta ili prebivališta ili kontakt poslodavca bilo gdje u Europskoj uniji.

Zanimljivo. Naplaćivat će se iznos dugovanja uvećan za sudske troškove, a nemogu se naplatiti niti za dosadašnji iznos. Preko suda bi išlo pokretanje ovrhe na pokretninama, za šta oni prvi snose trošak postupka da bi se kasnije od vas naplatili i to ako. Služe se trikovima da popustite pod pritiskom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 36 minuta, zmajja je napisao:

Zanimljivo. Naplaćivat će se iznos dugovanja uvećan za sudske troškove, a nemogu se naplatiti niti za dosadašnji iznos. Preko suda bi išlo pokretanje ovrhe na pokretninama, za šta oni prvi snose trošak postupka da bi se kasnije od vas naplatili i to ako. Služe se trikovima da popustite pod pritiskom. 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija