Jump to content

Više naplaćena ovrha


Veco123

Preporučene objave

Pozdrav

Molio bih savjet 

Ovrhovoditelj i ja smo napravili sporazum 4.4.2022 po kojem sam ja do 1.9.2022 podmirio cijelokupno dugovanje i 20.9 dobio od ovrhovoditelja obavijest da će njihov odvjetnik povući ovrhu po tekućem računu i zabilježbu na nekretnini. 

1.10.2022 ovrhovoditelj se naplaćuje istom tom ovrhom koju je trebao povući znači više je uplaćeno 470kn, na moj upit da naprave povrat odgovaraju da je točno da su se više naplatili ali ne žele vratiti novac nego mi šalju PRIJEDLOG ZA PRIJEBOJ  kao oni će to podmiriti neka druga potraživanja a koja su bila na Fini ali je Fina odbila zbog nemogućnosti naplate (čl 12) Pošto je iza tog ovrhovoditelja upisana slijedeća ovrha koja se trebala naplatiti iz tih 470kn moje pitanje je 

Dali ovrhovoditelj koj naplati više novaca po ovrsi mora vratiti taj novac ili može preusmjeriti na neka druga svoja  potraživanja koja nisu predmet te iste ovrhe. 

Osobito što je iza te ovrhe upisana slijedeća ovrha koja se trebala naplatiti 1.10.2022.

Hvala na stručnom svijetu 

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija