Jump to content

Obiteljske slike nastale za vrijeme braka i objavljene tada


Saravili

Preporučene objave

Ne znam jesam li na pravom mjestu, pomaknite temu ako nisam. Suprug je pokrenuo zahtjev pred Centrom za razvod. I čime se on sada bavi fotografijama koje ja imam na svom fb profilu.

To su naše obiteljske fotografije, nastale za vrijeme braka i objavljene za vrijeme braka. 

Sada me počeo daviti da maknem sve fotografije na kojima je on jer da on za to nije dao privolu, a to su fotografije koje su godinama na mojem profilu, i sve su lijepe obiteljske. Rekao je da se prije time nije bavio i da ga nije pretjerano zanimalo a sada kao da nemam privolu i da neka ih izvolim maknuti.

 

Moram li ja to učiniti.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor na Vaše pitanje nije jedan. 

Naime, s objavljivanjem fotografija na društvenim mrežama treba biti oprezan. 

S jedne strane, objavljivanje fotografije osobe na javnim mjestima i mjestima na kojima ne može očekivati privatnost u skladu je sa zakonom, iako i to ima svoje specifičnosti (situacije nisu crno-bijele)

S druge strane, objavljivanje fotografije osobe unutar njezinog doma ili prostora gdje bi mogla očekivati privatnost, bez njezinog odobrenja, predstavlja kazneno djelo. 

Čl. 144 Kaznenog Zakona kaže: 

(1) Tko drugoga koji se nalazi u stanu ili prostoru posebno zaštićenom od pogleda neovlašteno slikovno snimi ili takvu snimku uporabi ili učini dostupnom trećoj osobi i na taj način povrijedi njegovu privatnost,
kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.
.....
 
 
 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Saravili je napisao:

naša maloljetna djeca ... ali on ne traži da maknem slike radi djece .. već radi njega

Iako je glupost to što radi, mogao bi te prijaviti za kršenje prava djeteta (objavljivanje djetetovih slika), pa bi ti se to dodatno zakompliciralo.

Slična stvar je sa slikama na kojima je on, gdje bi te mogao tužiti za neovlaštenu uporabu osobnih podataka.

Iako ni jedno ni drugo nema smisla i nitko te ne bi za to osudio, sama prijava i postupak je dovoljan problem da ti zagorča život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija