Jump to content

Imovina stečena u braku


MZ1995

Preporučene objave

Pozdrav, 

molim informaciju o slj. situaciji. Kuću sam napravio prije 19 g. potpuno o svom trosku uz pomoć kredita. Iako sam u tom periodu već bio u braku kako bi se dijelila imovina odnosno samo ta kuća u slučaju razvoda braka? Imam troje djece. Da li bi bilo izvedivo prije proceca parnice razvoda da kuću darujem djeci koja su punoljetna kako žena ne bi bila u mogućnosti manipulirati dijelom ukoliko uopće ima pravo na to? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , MZ1995 je napisao:

Kuću sam napravio prije 19 g. potpuno o svom trosku uz pomoć kredita. Iako sam u tom periodu već bio u braku

Tko je upisan kao vlasnik? Na čijem zemljištu je izgrađena? I kako je stečeno to zemljište?

prije 5 sati , MZ1995 je napisao:

Da li bi bilo izvedivo prije proceca parnice razvoda da kuću darujem djeci koja su punoljetna kako žena ne bi bila u mogućnosti manipulirati dijelom ukoliko uopće ima pravo na to?

Postupak razvoda braka nemam nikakve veze s postupkom diobe bračne stečevine. A ovakvo darovanje bi bila pravna radnja koju žena može pobijati, jer je počinjena na njenu štetu, a možete zaraditi i kaznenu prijavu za prevaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Tko je upisan kao vlasnik? Na čijem zemljištu je izgrađena? I kako je stečeno to zemljište?

Postupak razvoda braka nemam nikakve veze s postupkom diobe bračne stečevine. A ovakvo darovanje bi bila pravna radnja koju žena može pobijati, jer je počinjena na njenu štetu, a možete zaraditi i kaznenu prijavu za prevaru.

 

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Tko je upisan kao vlasnik? Na čijem zemljištu je izgrađena? I kako je stečeno to zemljište?

Postupak razvoda braka nemam nikakve veze s postupkom diobe bračne stečevine. A ovakvo darovanje bi bila pravna radnja koju žena može pobijati, jer je počinjena na njenu štetu, a možete zaraditi i kaznenu prijavu za prevaru.

Može li barem pola kuće darovati? Ako bi vec isla po pola bračna stečevina? 

upravo sad, MZ1995 je napisao:

 

Može li barem pola kuće darovati? Ako bi vec isla po pola bračna stečevina? 

Vlasnik u svim papirima sam ja, kuća je napravljena na mojoj zemlji koju sam dobio od svog oca. Sve to je napravljeno za vrijeme braka, ali žena nije uložila ništa,do prije 3 godine nije bila ni zaposlena. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija