Jump to content

Zaštićeni dio plaće


DominikZagreb

Preporučene objave

Pošto vidim da je u NN 125/2022 objavljeno : Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za razdoblje siječanj – kolovoz 2022. iznosila je 7583 kune

To znači da će se  povečati barem nekima dio zaštičenog dijela plaće ali me zanima onaj dio koji sam pročitao na internetu za ovu još aktualnu prosječnu neto  (7086kn)

S obzirom na čl. 173. st. 3. Ovršnog zakona u kojem je propisano da se tako utvrđeni iznos primjenjuje u idućoj godini, to znači da se ovo ograničenje primjenjuje na svaku isplatu plaće u 2022. pa tako i na isplatu plaće za prosinac 2021. koja dospijeva i isplaćuje se u siječnju 2022. godine.

Zanima me koji točno zakon (jer u čl.173 st.3 to ne navodi izravno) govori za isplatu plaće za prosinac koji dospijeva i  isplačuje se u siječnju jer po meni to je još plaća koja ulazi u prošlu godinu? 

Moram to pitati jer moje računovodstvo pojma nema i stalno se sa njima natežem od kad imam ovrhu

 

Hvala lijepo ako netko zna odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija