Jump to content

Prodaja nasljeđene imovine


sunce112

Preporučene objave

Molim Vas za info, ja i brat smo po pola nasljedili kuću i zemljište od pokojnih roditelja...kako je riječ o djedovini i kući koja je u dobrom stanju ja to ne želim prodati,a brat jako forsira prodaju iste...molim Vas za info osim isplate bratu koji traži ogromne cifre novaca koje mu ne mogu dati kakve su mi šanse da kuću zadržim i da se ne proda? dali me osim kuće koja može završiti na dražbi može "prisiliti" i da prodam zemljište?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, sunce112 je napisao:

To je ok hvala na odgovoru, ali kako se zna koji dio kuće je njegov s obzirom da ista nije etažirana?

Možete se sporazumno dogovoriti, a ako nema sporazuma, onda svakome po 1/2 tj. idealni dio.

prije 7 minuta, sunce112 je napisao:

Ja jesam zainteresirana za kupnju,ali ne po cijeni koju on traži

Tu ne možete ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, sunce112 je napisao:

To je ok hvala na odgovoru, ali kako se zna koji dio kuće je njegov s obzirom da ista nije etažirana?

Ja jesam zainteresirana za kupnju,ali ne po cijeni koju on traži

Mozete ovako: prvo napraviti etažiranje kuće.

Drugo,napraviti tada razvrgnuće suvlasništva,i tada vam kuća ide na javnu dražbu,ali vi tada kupujete po cijeni koju odredi ovlašteni sudski vještak,a ne vas brat.I bitno je da imate novce tada,jer se svatko može javit na dražbu i kupiti,ali vi kupujete samo tu 1/2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Crnimrav je napisao:

Mozete ovako: prvo napraviti etažiranje kuće.

Drugo,napraviti tada razvrgnuće suvlasništva,i tada vam kuća ide na javnu dražbu,ali vi tada kupujete po cijeni koju odredi ovlašteni sudski vještak,a ne vas brat.I bitno je da imate novce tada,jer se svatko može javit na dražbu i kupiti,ali vi kupujete samo tu 1/2.

Hvala Vam puno ovo mi puno znači i to bi bilo najbolje, te novce bi imala svakako jer ovo što on traži nije realno..molim još samo odgovor kakva je situacija sa zemljištem oko kuće koje je na zasebnoj čestici ...dali to može prodati bez mog pristanka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , sunce112 je napisao:

Hvala Vam puno ovo mi puno znači i to bi bilo najbolje, te novce bi imala svakako jer ovo što on traži nije realno..molim još samo odgovor kakva je situacija sa zemljištem oko kuće koje je na zasebnoj čestici ...dali to može prodati bez mog pristanka?

Može prodati svoj dio kome želi,ali posto nije nista etažirano,pitanje je ko bi uopce tako nesta i kupio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija