Jump to content

Ovrha eos


Ivona zap

Preporučene objave

Treba mi savjet jer ne poznajem zakone o ovrsi. Naime meni je račun blokiran i svaki mjesec mi trećina plaće odlazi na ovrhu. Eosmatrix mi šalje poslodavcu obavijesti da će ga blokirati ako mi ne napravi obustavu na plaću. Kontaktirala sam eos i objašnjavam kako već imam obustavu i da ne mogu njima uplaćivati trećinu plaće jer mi se već uzima taj dio. Pokušavam se dogovoriti za neki razuman iznos od cca 600kn mj jer više ne mogu i službenica bahato odbija i prijeti se obustavom kod poslodavca. Glavno pitanje je sada dali oni to smiju učiniti i postoji li zakon o visini zapljene plaće? Jer ako će mi uzimati na dvije strane od plaće ću dobiti ništa. Lp, Ivona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Ivona zap je napisao:

svaki mjesec mi trećina plaće odlazi na ovrhu

Za namirenje ovog ili nekog drugog duga?

prije 12 minuta, Ivona zap je napisao:

Eosmatrix mi šalje poslodavcu obavijesti da će ga blokirati ako mi ne napravi obustavu na plaću.

Što mu je točno od dokumentacije dostavio osim tog dopisa?

I ne mogu ovršiti poslodavca, to se samo prijete, ali nemaju zakonsku osnovu za takvu ovrhu.

prije 13 minuta, Ivona zap je napisao:

postoji li zakon o visini zapljene plaće?

Ako bi ovrha išla preko plaće, tada bi ovrha na FINA-a čekala u redu za naplatu, jer imate dio plaće koji je po čl. 173. OZ-a izuzet od ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Za namirenje ovog ili nekog drugog duga?

Što mu je točno od dokumentacije dostavio osim tog dopisa?

I ne mogu ovršiti poslodavca, to se samo prijete, ali nemaju zakonsku osnovu za takvu ovrhu.

Ako bi ovrha išla preko plaće, tada bi ovrha na FINA-a čekala u redu za naplatu, jer imate dio plaće koji je po čl. 173. OZ-a izuzet od ovrhe.

Piše u dopisu: ako ovršenik već ima zaštićeni račun da poslodavac i dalje uplaćuje plaću kao i do sada i još njima 1/4. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Ivona zap je napisao:

Oni će slati poslodavcu i dalje obavijesti što će na kraju dovesti do toga da ću dobiti otkaz

Za ovo ne možete dobiti zakoniti otkaz.

prije 2 minuta, Ivona zap je napisao:

Jer poslodavac ne želi riskirati da mu ovrše račun tj uopće ne želi imati posla sa njima.

Ako postupi po traženju, onda će imati posla s Vama i sudom, jer je protuzakonito dirati zaštićeni dio plaće radnika.

Također, bilo bi dobro da ste mi odgovorili na pitanja iz prve objave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Za ovo ne možete dobiti zakoniti otkaz.

Ako postupi po traženju, onda će imati posla s Vama i sudom, jer je protuzakonito dirati zaštićeni dio plaće radnika.

Također, bilo bi dobro da ste mi odgovorili na pitanja iz prve objave.

Od dokumentacije su poslali upitnik da poslodavac ispuni

1667914031773782150923059622258.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Ivona zap je napisao:

Od dokumentacije su poslali upitnik da poslodavac ispuni

1667914031773782150923059622258.jpg

Taj dug je za kredit i banka je njima prodala taj dug koji je ostao. Poslali su i suglasnost koju sam potpisala kod dizanja kredita da ako ne platim banka šalje poslodavcu da obustavi na plaći. 

Nigdje se ne spominje eos već samo banka. Se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je dobio ovršnu ispravu u originalu ili bar u ovjerenoj kopiji, a Vi ste će obaviješteni o ustupu tražbine, tada je poslodavac dužan postupiti, ali poštujući čl. 173. OZ-a tj. dio plaće koji je izuzet od provedbe ovrhe mora Vam uplatiti na Vaš zaštićen račun, a dio koji je ovršne uplaćuje u korist Eos-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako je dobio ovršnu ispravu u originalu ili bar u ovjerenoj kopiji, a Vi ste će obaviješteni o ustupu tražbine, tada je poslodavac dužan postupiti, ali poštujući čl. 173. OZ-a tj. dio plaće koji je izuzet od provedbe ovrhe mora Vam uplatiti na Vaš zaštićen račun, a dio koji je ovršne uplaćuje u korist Eos-a.

Hvala Vam na odgovorima. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija