Jump to content

Troškovi postupka od ovrhe u vrijednosti 3000kn


Vuvi33

Preporučene objave

Pozdrav.

Da li je moguce da su troškovi postupka (odvjetnički trošak), u iznosu od  500 kuna? 

Ovrha mi je bila u vrijednosti 3000 kuna koju sam platio 3 tjedna nakon sto sam dobio opomenu (sredinom 10. mjeseca), no pocetak tijeka kamate je 01.06.2019.  

Ovo su informacije koje mi pišu na ovršnom zahtjevu:

> Troškovi postupka "Odvjetnički trošak"

Sastavljanje prijedloga - 500 kuna

> Trošak javnog bilježnika

Predujam naknade javnog biljeznika - 75kn

Ostatak naknade - 75kn

Trošak daljnjih dostava - 25 kn

 

Sve sto vidim po zakonima i online da je do/iznad 3000kn uvijek neka minijaturna cifra od tipa 80-200kn max, zato me cudi kako je SASTAVLJANJE PRIJEDLOGA 500kn.

Provjerio sam preko eGradjana, pola sata prije nego sto sam isao platiti dug, da li mi je dug prijavljen/procesuiran u FINI. Nije bio i ja sam u FINI bio cist i na 0.

Evo pišem ovo cisto toliko da znam da li je sve u njihovoj proceduri ispravno jer ne zelim da placam nesto sto mozda ne moram.

Hvala unaprijed! =)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijedlog za ovrhu se plaća sukladno Tarifi odvjetnika. 

 

U Vašoj situaciji je VPS 3000 kn  dakle ulazi u raspon od 2.501,00-5.000,00 kn =  50 bodova.

 

Do nekidan je jedan bod bio 10kn, dakle 500 kn. Po novom je jedan bod 2 eura pa će Vas to ubuduće koštati 100 eura. 

Uglavnom se na te iznose još obračunava i PDV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Bonaparte je napisao:

Prijedlog za ovrhu se plaća sukladno Tarifi odvjetnika. 

 

U Vašoj situaciji je VPS 3000 kn  dakle ulazi u raspon od 2.501,00-5.000,00 kn =  50 bodova.

 

Do nekidan je jedan bod bio 10kn, dakle 500 kn. Po novom je jedan bod 2 eura pa će Vas to ubuduće koštati 100 eura. 

Uglavnom se na te iznose još obračunava i PDV.

 

Hvala lepi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, ponton je napisao:

Hvala, na linku, pročitao sam da je u NN navedena samo Tr. 50, i da je za nju vrijednost boda 15,00 kuna, a šta je s tarifama iz parničnog postupka Tr. 7, 8, 9, 10, one nisu navedene, logično ako nisu navedene da ostaje bod 10,00 kuna ?

Niste pažljivo pročitali. 

Tbr. 50. kaže da vrijednost boda iznosi 15,00 kuna. Ostale Tbr. 7, 8, 9, 10 itd su izražene u bodovima, a ne u kunama, tako da se na te bodove primjenjuje Tbr. 50. koja kaže da vrijednost boda iznosi 15,00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija