Jump to content

Ustupanje duga (cesija)


Denis66

Preporučene objave

kao  prvo  srdacan  pozdrav  svima...Pokusati  cu u  kratkim  crtama  da  objasnim  svoj  slucaj...pocetkom  2005 godine u banci  sam uzeo kreditnu karticu uz jednog ziranta i bjanko  potpisanu  mjenicu i kako  su  nastala teska  vremena  nisam  mogao  redovno  uplacivati  iznos koji je  bio  potreban da  se uplacuje.Banka u kojoj  je  podignuta  pomenuta kartica  je preuzeta  od  druge  banke  da  bi  ta  druga  prodala  dugovanja  Eosu.Negdje  sredinom  2015  dobio  sam  od  Eosa kovertu  gdje  pise  da  su  oni  otkupili  taj  dug  i  onda  je  pocelo  sa  pozivimo  susjeda  i  dalje  i  ja  sam  se  javio  da  vidim  o  cemu  se  radi..Ponudjeno  mi  je  da  uplatim  dio  od  oko  60 %  kao  neka  specijalna  ponuda  i  da  se  sve  to  zatvori. Mozda  bi  i  pristao  da  su  mi  uputili  neki  pismeni trag  da  se  nakon  uplate  nebi  vise osvrtao  na  njih  ali  od  pismenog  traga  nista.Inace  imaju  stotine  brojeva  i  mailova  pa  na  upit  o  dokumentaciji  od  kredita  jednostavno  sturo  odgovaraju  ili  samo  povrsno.Moje pitanje  je  dali  je  banka  uradila  sve  po  zakonu  gdje  je instrument  obezbjedjenja  bio  zirant i  bjanko  mjenica..a  u  ugovoru od  13  tacaka  stoji  da  svaki  spor  koji  nastane  rijesavati  ce  se  putem  nadleznog  suda. ako  je  neko  imao  slicna  iskustva  neka  napise...hvala  lp

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ustupanje duga (cesija)
prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Da, banka je postupila sukladno zakonu i ustupila svoju tražbinu. 

Hvala na  odgovoru nisam  bas  upucen  da  banka  moze  dugovanje  ustupiti  drugoj  banci  ili  druga  preuzeti  pa  onda  prodati  agenciji  za  naplatu  jeto  nisam  vidio  nigdje  u  ugovoru  pa  zbog  toga  mi  nije  bas  jasno bilo..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija