Jump to content

Odbio test na droge


Ralokus

Preporučene objave

Subota navečer, 30 metara od moje kuće iza mene policija pali rotaciju i ja momentalno stajem.

Pio sam alkohol i pušio marihuanu.  Točnije, jedno pivo prije oko 3h, te dio jointa koji se je "vrtio u krug" prije 2 h. Znam da nisam pijan niti napušen, ali na očima se vjerojatno vidi. Na pitanje jesam li voljan testirati se na alkohol pristajem i pušem 0.0. Na pitanje jesam li konzumirao droge, odgovaram sa "ne". Na pitanje jesam li se voljan testirati priznajem pušenje od prije 2h. Policajci mi objašnjavaju posljedice odbijanja testa i posljedice pozitivnog testa. Ja sam odbio. Oni su nakon toga detaljno pregledali moje vozilo i mene, no ja nisam imao ništa nedozvoljeno. Cijeli proces je trajao oko 40-45 minuta. Otprilike 10-15 minuta nakon što sam odbio test, pitao sam policajce mogu li se predomisliti i testirati se na drogu, što su mi odbili.

 

Znam da nisam niti prvi niti zadnji sa sličnom situacijom koji traži savjete za smanjenje kazne, no svaki savjet ili odgovor je dobrodošao. Vrijedi napomenuti da nikad nisam kažnjavan te da imam 28 godina.

 

Prijeti mi kazna 10000-20000 kn te oduzimanje vozačke na 3 mjeseca. Osim standardne poniznosti i kajanja, što još mogu ? 

Mogu li se žaliti da sam zaustavljen pod rotacijom bez osnove ? (Nisam napravio prekršaj, auto tehnički ispravan, najobičniji Peugeot 208). Ako mogu, je li pametno? 

Ima li koristi na sudu spominjati da iako sam pušio, nisam bio "napušen" za vrijeme vožnje.

Jesu li policajci pogriješili kada su odbili moju želju da se ipak testiram?

Hvala na svakom savjetu.

 

P.S. Što mogu očekivati ? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Ralokus je napisao:

Prijeti mi kazna 10000-20000 kn te oduzimanje vozačke na 3 mjeseca. Osim standardne poniznosti i kajanja, što još mogu ? 

Ništa posebno - nekažnjavanost, potreba za vozačkom dozvolom, mala primanja, briga o obitelji...

  

prije 11 minuta, Ralokus je napisao:

Mogu li se žaliti da sam zaustavljen pod rotacijom bez osnove ? (Nisam napravio prekršaj, auto tehnički ispravan, najobičniji Peugeot 208). Ako mogu, je li pametno? 

Ne, nikakve veze nema jesu li palili rotirku ili ne. Za tvoj prekršaj je nebitno kako su te točno zaustavili.

  

prije 11 minuta, Ralokus je napisao:

Ima li koristi na sudu spominjati da iako sam pušio, nisam bio "napušen" za vrijeme vožnje.

Ne, jer je prekršaj odbijanje, pa nije bino jesi li uopće konzumirao.

  

prije 11 minuta, Ralokus je napisao:

Jesu li policajci pogriješili kada su odbili moju želju da se ipak testiram?

Ne, odbio si i to je dovoljno. Mogli su te testirati nakon što si pristao i ne bi ništa pogriješili, ali nisu dužni, s obzirom da si odbio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija