Jump to content

Punomoć za zastupanje u sporaz. razvodu


Iverica

Preporučene objave

Poštovani, možete mi molim vas reći kakva se punomoć daje odvjetniku u slučaju zastupanja u sporazumnom razvodu braka? Bez djece, imovinskopravne odnose rješavamo na drugi način.
Znači samo razvod. Dobila sam na potpis obrazac, mislim da je to opća punomoć (NN UT-II-14), sa opsegom: u parničnom, vanparničnom, ovršnom, zemljišnoknjižnom itd. postupku (...) zbog sporazumnog razvoda braka.
Pa sam zbunjena jer znam da je ovakav razvod vanparnični a i nisam namjeravala ništa drugo preko dotičnog odvjetnika osim ove rastave. Hvala unaprijed.

uređeno: od Iverica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 11. 2022. u 19:49, Borbena7 je napisao:

Možete se očitovati i pisano sa podneskom na način da navedete da ste spriječeni pristupiti, te da ste u cijelosti suglasni sa dostavljenim sporazumnim prijedlogom.

Poslati im podnesak kada/ako pozovu na ročište, shvaćam. Ako mislite na slanje podneska zajedno sa zahtjevom za rastavu, srdačno vas molim Borbena7, kažite.

U svakom slučaju hvala na dosadašnjim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, Iverica je napisao:

Poslati im podnesak kada/ako pozovu na ročište, shvaćam.

Da, tako je.

prije 42 minuta, Iverica je napisao:

Ako mislite na slanje podneska zajedno sa zahtjevom za rastavu

Nema potrebe, jer ćete sve potrebno navesti ovdje. Bitno je da je tužba (sporazumni zahtjev za razvod braka) sporazumna tj. da se volja iskaže vlastoručnim potpisima obje stranke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, tako je.

Nema potrebe, jer ćete sve potrebno navesti ovdje. Bitno je da je tužba (sporazumni zahtjev za razvod braka) sporazumna tj. da se volja iskaže vlastoručnim potpisima obje stranke.

Puno hvala. Znate li možda i ovo? Kojem sudu trebamo poslati zahtjev? Adrese su nam registrirane u različitim dijelovima grada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija