Jump to content

Izmjene ovršnog zakona 2023


DominikZagreb

Preporučene objave

Pošto su u tijeku izmjene ovršnog zakona  na e savjetovanjima sam pročitao ovo

Uz članak 23.

Posebne odredbe o ovrsi na plaći i drugim stalnim novčanim primanjima sadržane u odjeljku 4., člancima 196. do 203. se brišu, budući da poslodavci i HZMO prestaju biti tijela u postupku koja provode ovrhu. Brisanjem predmetnih odredbi administrativno se rasterećuju poslodavci i HZMO te se osigura jedinstveni prednosni red u izvansudskoj ovrsi na novčanim sredstvima.

Može mi netko objasniti da li se to odnosi na nove ovrhe ili i na stare i da li to znači da poslodavci više neće uplačivati administrativne zabrane ?

https://www.vecernji.hr/biznis/sefica-eos-matrixa-mi-zelimo-biti-regulirani-kad-je-u-pitanju-nazivanje-susjeda-pozdravljamo-direktivu-1594584

Kad je posrijedi prisilna naplata, čelnica EOS-a nezadovoljna je prijedlogom izmjena Ovršnog zakona koje su trenutačno u javnoj raspravi, a odnose se na ukidanje administrativne zabrane na plaću od strane poslodavca.

 

Što znači da ako imam ovrhu poslodavac mi uplati ono što ide po zakonu na moj zaštičeni račun a ostalo mi je uplatio za kredit koji otplačujem administativnom zabranom i ono što je ostalo ide za ovrhu pa sad ne znam kako će se naplatiti ovaj kredit ako ukinu admi.zabranu

 

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrhe koje pristignu poslodavcu do stupanja na snagu izmjena zakona provoditi će se i dalje, pa makar to trajalo i godinama.

Nakon stupanja izmjena zakona na snagu, neće.

ALI, o tome se pisalo na početku, kasnije su potiho taj dio izbacili i po svemu sudeći

promijeniti se neće NIŠTA već će poslodavci i HZMO i dalje provoditi ovrhe kao i do sada :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija