Jump to content

Diskografska kuća


RaNer

Preporučene objave

Poštovani, doma kod kuće imam mali studio koji se sastoji od mikrofona, stalka za mikrofon, slušalica, zvučne kartice, 2 stereo zvučnika te pojačala s mixetom. Glazba mi je kao hobi, no budući da postižem solidne rezultate mislim da bi mi bio dobar potez otvorit neku vrstu diskografske kuće s čime bi mogao legalizirati hobi kao posao budući da je moguće da izdajem pjesme koje bi volio da su i pravom zaštićene.

Zaista neznam kuda i kako početi s time? Pod koju kategoriju spada uopće tako nešto? Da sam zidar, znao bi da idem napraviti j.d.o.o. i tako bi radio. A u ovom slučaju ne znam da li postoji neka specifična procedura.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , RaNer je napisao:

Poštovani, doma kod kuće imam mali studio koji se sastoji od mikrofona, stalka za mikrofon, slušalica, zvučne kartice, 2 stereo zvučnika te pojačala s mixetom. Glazba mi je kao hobi, no budući da postižem solidne rezultate mislim da bi mi bio dobar potez otvorit neku vrstu diskografske kuće s čime bi mogao legalizirati hobi kao posao budući da je moguće da izdajem pjesme koje bi volio da su i pravom zaštićene.

Zaista neznam kuda i kako početi s time? Pod koju kategoriju spada uopće tako nešto? Da sam zidar, znao bi da idem napraviti j.d.o.o. i tako bi radio. A u ovom slučaju ne znam da li postoji neka specifična procedura.

Hvala unaprijed.

Ako otvarate obrt šifra Vam je 59.20-djelatnosti snimanja zvučnih zapisa i izdavanja glazbenih zapisa

Ukucaje si na gooogle"Kako živjeti od glazbe" promotivno izdanje Hrvatskog društva skladatelja ZAMP-a a možete i njihovu stranicu proučiti.

Kači Vas Zakon o autorskim pravu(NN 111/21) pa si malo pročitajte sami najprije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija