Jump to content

Povlačenje kaznene prijave?


fsakjhgfaksg

Preporučene objave

Dana 03. 12. 2022. u 18:45, fsakjhgfaksg je napisao:

Naime, jučer je moja majka podnijela kaznenu prijavu protiv moje sestre zbog nasilja u obitelji. Danas je moja sestra otišla kod državnog odvjetnika i doneseno je rješenje. Mene zanima je li moguće povući kaznenu prijavu tako da mi sestra nema dosije i da se može zaposliti.

Bok,

Drzava Rep. Hrvatska ce kazneno goniti vasu sestru ako ima osnove ta kaz. Prijava i to sve do presude.

I onda ce imati "dosije" i mozda i problem sa zaposljavanjem.

Zato najbolje da vam se sestra odma zaposli , ako vec krenula da hoce raditi, prije nego bude osuđena, jer to ce trajati od optuznice, koju jos ni nema, do osude pravomocne= oko 2-3 godine! Ako ima sestra odvjetnika.

Do tad , do pravomocne presude =nema nikakav "dosije"!

 

Dana 03. 12. 2022. u 18:45, fsakjhgfaksg je napisao:

Naime, jučer je moja majka podnijela kaznenu prijavu protiv moje sestre zbog nasilja u obitelji. Danas je moja sestra otišla kod državnog odvjetnika i doneseno je rješenje. Mene zanima je li moguće povući kaznenu prijavu tako da mi sestra nema dosije i da se može zaposliti.

Jedino= ako vasa majka na ispitivanju u Dorh-u ne izkazuje nista , i na sudu odbaci iskazivati protiv svoju kcer (vasu sestru) , zbog blagodati = da ne daje izjave protiv clana obitelji.

Onda ni Dorh , a ni Sud nema dovoljno dokaza za presudu, koji se kazneni progon onda i odbacuje.

Jer vrijedi nacelno pravo "presumpcije nevinosti", nitko nije kriv dok mu sud s pravomocnom presudom ne dokaze po zakonu krivnju.

Jer bez izjave vase majke nemaju dovoljno dokaza .

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Irmgard je napisao:

Zato najbolje da vam se sestra odma zaposli , ako vec krenula da hoce raditi, prije nego bude osuđena, jer to ce trajati od optuznice, koju jos ni nema, do osude pravomocne= oko 2-3 godine! Ako ima sestra odvjetnika.

Do tad , do pravomocne presude =nema nikakav "dosije"!

Čim podignu optužnicu pa do pravomoćne presude Potvrda o nekažnjavanje neće bit čista a taj papir poslodavci traže za posao (ako traže).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 12. 2022. u 23:02, Irmgard je napisao:

Bok,

Drzava Rep. Hrvatska ce kazneno goniti vasu sestru ako ima osnove ta kaz. Prijava i to sve do presude.

I onda ce imati "dosije" i mozda i problem sa zaposljavanjem.

Zato najbolje da vam se sestra odma zaposli , ako vec krenula da hoce raditi, prije nego bude osuđena, jer to ce trajati od optuznice, koju jos ni nema, do osude pravomocne= oko 2-3 godine! Ako ima sestra odvjetnika.

Do tad , do pravomocne presude =nema nikakav "dosije"!

 

Jedino= ako vasa majka na ispitivanju u Dorh-u ne izkazuje nista , i na sudu odbaci iskazivati protiv svoju kcer (vasu sestru) , zbog blagodati = da ne daje izjave protiv clana obitelji.

Onda ni Dorh , a ni Sud nema dovoljno dokaza za presudu, koji se kazneni progon onda i odbacuje.

Jer vrijedi nacelno pravo "presumpcije nevinosti", nitko nije kriv dok mu sud s pravomocnom presudom ne dokaze po zakonu krivnju.

Jer bez izjave vase majke nemaju dovoljno dokaza .

Sretno.

Ako je sestra u policiji priznala da je udarila majku, a majka odbije iskazati protiv moje sestre, odbacuje li se i tada kazneni progon? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je vasa sestra priznala djelo , znaci da ce dobiti Kazneni nalog sa kaznom= uvjetnu zatvorsku kaznu ili novcanu kaznu.

Taj Kazneni nalog posalje Drzavno odvjetnistvo na Opcinski Sud, koji taj kazneni nalog, (znaci kaznu koju je odredilo Dorh) potvrdi i napise presudu i posalje uruceno vasoj sestri.

E sad, Vasa sestra cim dobije tu presudu iz tog kaznenog naloga odmah mora kod odvjetnika (za kazneno pravo) da taj u roku napise= PRIGOVOR, na kaznu i da Vasa sestra NE PRIZNAJE djelo .

Onda ce vasa sestra biti pozvana na raspravu na Opcinski Sud i tamo ona moze promjeniti svoj iskaz, znaci vise ne priznaje djelo i Vasa majka NE svjedoci. Ona ako to tako odradi s odvjetnikom  na Sudu trebao bih DORH ili povuci optuznicu ili Sud odbaciti optuznicu Dorh-a , tako da Vasa sestra bude oslobođena od kazneno progona i kazne.

Najbolja da Vasa sestra ode sto prije kod jednog odvjetnika(za kazneno pravo) i trazi sto sam napisala gore.

Taj ce odvjetnik izvaditi papire iz DORH-a zapisnik itd. tako da se pripremi za taj PRIGOVOR na koji treba onda brzo reagirati/ napisati i poslati Opcinskom Sudu. Razumijete?

Sve najbolje Vam zelim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija