Jump to content

Na bolovanju, ne javlja se na pozive


anonimno

Preporučene objave

Što učiniti kada je radnik na bolovanju već nekoliko mjeseci i namjerno se ne javlja na pozive i poruke upućene iz firme! Iz organizacijskih razloga mjenjali smo svima ugovore, a do njega se ne može doći. Vidjeli smo ga kako šeće gradom od kafića do kafića. Nije li normalno da se i sam povremeno javi u firmu? Što učiniti, već je svima postalo iritantno takvo ponašanje, odnosno iskorištavanje poslodavca preko bolovanja!? :-(:-(

U kakvoj je to poziciji poslodavac?????

Postoji li ikoji način da se riješi takvog čovijeka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da doznam da je stav mojeg poslodavca ovakav kao i vaš, svim sredstvima (pravnim i nepravnim) bih se obrusio na firmu.

Kakav je to način zabadati nos u tuđi život?

Jel ukrao štogod?

Nije normalno da se javlja u firmu. Jel mu plaćate telefonski račun da zove sa svog telefona?

Kome to "svima" je iritantno ponašanje?

 

Ovakve poslodavce treba uništiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma to je u redu, neradnike treba maknuti, to štima, ali ako je na bolovanju, nema šanse za to. pa bijes svih ljudi ćete navući.

a ako je neradnik i problematičan, to se NA DRUGI NAČIN rješava.

jednostavno, pošaljite ga radnim nalogom iz jednog kraja u drugi i platite mu autobusnu kartu i neka vas izvješćuje kakvo je vrijeme tamo. ako ne želi, sjajna prilika za otkaz.

ili ako ste veća firma, uputiti npr na rad u vukovar. ne znam kako je to regulirano u vašem kolektivnom ugovoru (ako ga imate), ali da se to elegantno riješiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, samo ne mozes nista dok je na bolovanju, a na bolovanju je vec 5 mjeseci! Hvala Bogu na normalnim odgovorima i normalnim ljudima! Ja nista ne kazem za ljude koji rade i koji su posteni, ali ne mogu prožvakati da država i zakoni dopuštaju da ljudi idu na lažna bolovanja, prolaze komisije i "ubiru plodove" rada svojih kolega koji svaki dan dolaze na posao i rade, rade i za takvog čovijeka! Jasno mi je i to da se ljudi mogu razboljeti i to je normalno, mi smo ovdje i da se kolektivno pogura za te ljude slabijeg zdravlja, zapravo to smo već i nekoliko puta napravili, čak ljudima koji su imali ugovore na određeno vrijeme! Samo, do kada će poslodavac i svi koji rade morati plaćati neradnike i muljatore? Znam i slučaj kada je i sam lječnik sugerirao curi koja je bila u drugom stanju šta da kaže na komisiji kako bi dobila direktno bolovanje zbog komplikacija u trudnoći. Naravno da je to bila laž, a poslodavac to lijepo plaća... Pitam se da li se itko pita kako će taj isti poslodavac stvoriti novce da bi platio te lažnjake? Takvi ljudi otkidaju svojim kolegama i to nije u redu!¨

Poludim na stav da poslodavac uvijek ne valja, a radnik je uvijek mučenik!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani,

Navodite da do dotičnog čovjeka ne možete doći, a vidjeli ste ga kako šeće gradom, pa što ga niste priveli i osudili jer valjda bi trebao biti na samrti da bi za vas uistinu imao opravdanje za svoju bolest.

"Što učiniti već je svima postalo iritantno takvo ponašanje?"

Dali se pitate jeste li vi možda iritantni i gnjusni sa ovakvim pitanjem poput ovog:

"Postoji li ikoji način da se riješi takvog čovjeka?"
Vi niste dostojni da rabite riječ čovjek, jer ste bahato nečovječni :-o

Jao nama s ovakvim zastupnicima hrvatskih poslodavaca koji se rješavaju :-? bolesnih ljudi kao da su stvari. :-( :cry:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje zbilja psihičke smetnje, bez šale, kad se dobije terapija min. dva tjedna dok počne djelovanje.Prvo si nemiran i ustaješ rano kao za posao, dok se ne odvikneš.Ako se zatvaraš u sebe kafić je jedino mjesto gdje manje osjećaš usamljenost.Osobe koje rade su sasvim na drugačijim frekvencijama od tih na bolovanju čak i tkz.Nije u biti lako niti jednima niti drugima, ali kod nas ljudi prevladava ipak, on može, a ja ne, čak me pravi budalom.Poslije prevlada "duh grupe" i svi pi...pogotovo kod ocjenjivanja i teh. viškova.Čovjek ustvari nije izdržao.Kad prođe prvu komisiju nakon mjesec dana, valjda je kasnije sve lakše biti na bolovanju i sve se teže vratiti. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa čujte, on na bolovanju dobija manju plaću, ako mu je svejedno...ali očito ima probleme i to velike.Pa tko bi normalan bio na bolovanju a da je zdrav ili d mu zaiosta nije užasno raditi u nekoj radnoj sredini koja mu ne paše a onda je to opet psihički stres...nemojte tek tako suditi čovjeka, a ako stvarno zeza ionako ćete mu teško stati na kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija