Jump to content

Optima telekom


freddy023

Preporučene objave

Poštovani,

Dobio sam obavijest o prijedlogu za ovrhu. Radi se o telekom računu s dospijećem plačanja 15.01.2021. Optima telekom mi je pokušala naplatiti danu opremu iz ugovora jer su tvrdili nakon povrata opreme da u paketu koji je poslan s opremom nije bio sav potrebni sadržaj.

Dopisivanje s Optimom putem prigovora je trajalo do kraja ožujka te godine i nakon toga je još do lipnja dolazila ona automatski mail od optime da postoji nepodmireno dugovanje. Nitko se nikada više nije javio. 

Jučer sam na e građanima vidio obavijest da postoji predmet i skinuo prijedlog riješenja o ovrsi s datuomom sastavljanja 09.12.22. Oni su prodali dug i sad stoji da je vjerodostojna isprava izvod iz knjiga s datumom 07.12.22. 
Da li je ovo u zastari, odnosno da li je ova prodaja na neki način prekinula zastaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, freddy023 je napisao:

Optima telekom mi je pokušala naplatiti danu opremu iz ugovora jer su tvrdili nakon povrata opreme da u paketu koji je poslan s opremom nije bio sav potrebni sadržaj

Pa je li bio ili nije?

prije 22 minuta, freddy023 je napisao:

Dopisivanje s Optimom putem prigovora je trajalo do kraja ožujka te godine i

Kako je okončano postupanje povodom prigovora?

prije 23 minuta, freddy023 je napisao:

Da li je ovo u zastari, odnosno da li je ova prodaja na neki način prekinula zastaru?

Nije u zastari, te su i prekinuli zastarni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo je. Nažalost bio sam blesav i nisam slikao paket ili napisao dopis sa listom opreme. Više od svjedoka nemam. Oni tvrde da je djelomični povrat izvršen i odbijaju mogućnost uvida u sadržaj kutije ili nekakvog zapisnika što je sve u kutiji pronađeno.
U odgovoru na prigovor ostaju pri svome da sam dužan platiti. 
Naslov na uplatnici je Račun za telekom usluge za razdoblje 01.12.2020-31.12.2020. A u upisu stoji da je račun za izgubljenu ili oštećenu opremu. Da li to spada u domenu telekom usluga za koje je zastara godinu dana? I nisu li oni trebali nešto pokrenuti do 16.01.2022 s obzirom da je dospijeće bilo 15.01.2021?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , freddy023 je napisao:

U odgovoru na prigovor ostaju pri svome da sam dužan platiti

Znači da ste samo uložili prigovor koji je odbijen i to je ostalo na tome?

prije 3 sati , freddy023 je napisao:

Naslov na uplatnici je Račun za telekom usluge za razdoblje 01.12.2020-31.12.2020. A u upisu stoji da je račun za izgubljenu ili oštećenu opremu. Da li to spada u domenu telekom usluga za koje je zastara godinu dana?

Ne.

prije 3 sati , freddy023 je napisao:

I nisu li oni trebali nešto pokrenuti do 16.01.2022 s obzirom da je dospijeće bilo 15.01.2021?

Nisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija