Jump to content

Razvod od ovisnika - pravo na podjelu


krokodilica

Preporučene objave

Ukoliko se odlučim na razvod zbog nemogućnosti nastavljanja normalnih odnosa kakva imam prava kao supruga. Djeca su punoljetna a sva imovina koju smo zajedno stekli je vlasništo njegove firme u kojoj je on isključivi vlasnik. Je li se imovina dijeli pola pola ili li problem što je to pravna osoba. Sve što smo imali na moje ime je prodano, uključujući i prvu našu nekretninu koja je bila moja dobivena darovnim ugovorom. Ja sada trenutno nemam ništa osim automobila. Inače sam zaposlena već 30 godina i još uvijek u radnom odnosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , alalala je napisao:

sva imovina koju smo zajedno stekli je vlasništo njegove firme u kojoj je on isključivi vlasnik. Je li se imovina dijeli pola pola ili li problem što je to pravna osoba.

Radi se o bračnoj stečevini, ako je stečena radom bračnih drugova za vrijeme trajanja bračne zajednice ili ako potječe iz imovine stečene za vrijeme trajanja bračne zajednice.

prije 5 sati , alalala je napisao:

uključujući i prvu našu nekretninu koja je bila moja dobivena darovnim ugovorom.

Što je kasnije napravljeno s tim sredstvima?

prije 5 sati , alalala je napisao:

sada trenutno nemam ništa osim automobila.

Sigurni ste da i automobil nije bračna stečevina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Radi se o bračnoj stečevini, ako je stečena radom bračnih drugova za vrijeme trajanja bračne zajednice ili ako potječe iz imovine stečene za vrijeme trajanja bračne zajednice. Znači, bez obzira što ae radi o pravnoj osobi kojoj je vlasnik moj suprug, ja imam pravo na pola toga?

Što je kasnije napravljeno s tim sredstvima?Kupljen je drugi stan na moje ime koji je kasije prodan i novac usmjeren dalje u obiteljske stvari..

Sigurni ste da i automobil nije bračna stečevina? Automobil je bračna stečevina, to ne osporavam, samo je na moje ime.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Još nešto, hipotetski, u slučaju da on sada proda firmu za neki minimalni iznos iako vrijedi  puno, a ja razvod pokrenem nakon toga, jesam li ja tada zaštićena ili se gleda samo trenutno stanje. Želim naglasiti da mi razvod nije izgledna  opcija za sada ali moram biti oprezna u slučaju da se stvari pogoršaju. Samo me zanimamju moja prava. Unaprijed hvala svima na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija