Jump to content

Prijedlog za ovrhu


Dijana1979

Preporučene objave

U 10-tom mjesecu mi dolazi opomena za dug iz 2021g od Stanouprave.Dogovaram se s njima da dug platim do kraja godine.Zadnje racune sam platila 16.12,da bi jucer dosao prijedlog za ovhu za taj dug.Terete me za taj dug+odvjetnik i javni biljeznik.
Dali ja moram platit troskove odvjetnice?
Prije par mjeseci mi se ista stvar desila s njima i tek kad sam platila trosak odvjetnice su povukli prijedlog za ovrhu.Dali sam duzna to platit ili bi oni isto morali povuc prijedlog za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan, molila bi savjet vezan uz obavijest o prijedlogu za ovrhu dobiven od JB

Ispričavam se ako treba postaviti pitanje pod novom temom, činilo mi se logičnije ovako. 

Naime, imala sam sklopljen ugovor s Tele2/kasnije Telemach operaterom. Nisam bila zadovoljna te sam 19.1.2022.g. podnijela zahtjev za prijenos pretplatničkog broja kod drugog operatera.

Nakon toga sam od Telemacha zaprimila račun za zadnji mjesec korištenja njihove usluge te sam račun podmirila u cijelosti.

Nakon 5 mjeseci u kolovozu ove godine na mail adresu dolazi mi još jedan njihov račun u kojem su obračunali naknadu za prijevremeni raskid ugovora. Na moj upit odakle sada još jedan račun nakon 5 mjeseci, odgovaraju kako uslijed manjih tehničkih poteškoća kod izdavanja zadnjeg računa nisu naplatili naknadu za prijevremeni raskid ugovora, te da sam dužna sada to platiti.

Od tada nikakvu komunikaciju s Telemach nisam imala. 

Račun nisam platila, te mi je sada došla obavijest od JB o prijedlogu za ovrhu podnesen od ovrhovoditelja EOS Matrix. U prilogu dostavljaju "prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave; gdje se navode podaci o ovrhovoditelju i ovršeniku, zatim Popis vjerodostojne isprave, naveden samo naziv isprave "Izvadak iz poslovnih knjiga, oznaka isprave i datum 20.12.2022.g., Ovršni zahtjev i predlaže se donijeti Rješenje o ovrsi, Punomoć i izvod otvorenih stavaka dužnika gdje je naveden iznos otkupljene glavnice i iznos kamate. 

Zanimalo bi me ima li smisla upuštati se u sudski postupak obzirom na argumente s kojima raspolažem: 

- Je li Telemach imao pravo dodatnog potraživanja nakon 5 mjeseci?

-Je li bio dužan poslati barem jednu opomenu?

Prilikom mog prigovora na izdani račun zatražila sam specifikaciju tj. detaljni izračun troška prijevremenog raskida ugovora koji mi nisu dostavili, već su mi samo dostavili ukupno iznos iz uvida u njihove poslovne knjige. 

Budući prema Zakonu o elektroničkim komunikacijama čl. 145. kod raskida ugovora 

(13) Krajnji korisnik ima pravo na raskid ugovora u bilo kojem trenutku. Ugovorom se može utvrditi da, ako krajnji korisnik raskine ugovor ili je ugovor raskinut krivnjom krajnjeg korisnika prije isteka razdoblja obveznog trajanja ugovora, krajnji korisnik mora platiti mjesečnu naknadu za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora, ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario ako je plaćanje te naknade povoljnije za krajnjeg korisnika, osim u slučaju iz stavka 8. ovoga članka.

Budući mi nisu dostavili informacije o ostvarenim popustima na proizvode i usluge time su me zakinuli za informaciju jesu li mi obračunali ono što je povoljnije za mene.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Leofortina je napisao:

imala sam sklopljen ugovor

Kakav točno ugovor? 

prije 2 sati , Leofortina je napisao:

Nakon 5 mjeseci u kolovozu ove godine na mail adresu dolazi mi još jedan njihov račun u kojem su obračunali naknadu za prijevremeni raskid ugovora

Koji je datum dospijeća?

prije 2 sati , Leofortina je napisao:

Prilikom mog prigovora na izdani račun zatražila sam specifikaciju tj. detaljni izračun troška prijevremenog raskida ugovora koji mi nisu dostavili, već su mi samo dostavili ukupno iznos iz uvida u njihove poslovne knjige. 

I dalje niste ništa poduzimali, ostalo je na ovom njihovom odgovoru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Kakav točno ugovor? 

Koji je datum dospijeća?

I dalje niste ništa poduzimali, ostalo je na ovom njihovom odgovoru?

Sklapanje pretplatničkog ugovora s ugovornom obvezom na 2 godine.

10.8.2022.g. su mi na mail poslali podatke za uplatu, nije mi vidljiv datum dospijeća. Kad skeniram kod pise mi datum dospijeća “što prije”

Da, nazalost :( nisam im nista odgovorila; i nisam se dalje zalila na iznos. 


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Puno ste ovdje propusta napravili. U svakom slučaju, trebali ste postići raskid ugovora bez plaćanja naknade za prijevremeni raskid, a samo prenijeti korisnički broj.

Nisam mogla postici raskid bez plaćanja naknade kad sam bila pod ugovornom obvezom. 
Moje pitanje je imam li ikakve osnove za izboriti se na sudu radi propusta koje su oni napravili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Leofortina je napisao:

Nisam mogla postici raskid bez plaćanja naknade kad sam bila pod ugovornom obvezom. 

Mogli ste ukoliko ste imali osnove za ovakav raskid.

prije 3 minuta, Leofortina je napisao:

Moje pitanje je imam li ikakve osnove za izboriti se na sudu radi propusta koje su oni napravili.

Dobili ste odgovor. Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija