Jump to content

Kupovina nekretnine i pojava vanknjižnog vlasništva


AnRu

Preporučene objave

Našao sam kuću koju bih kupio i skoro sam sve već dogovorio, ali se odjednom pojavila treća strana (grad) koji maše nekim kupoprodajnim ugovorom od prije 30 godina.

 

Do vlasnika ne mogu jer se prodaje preko agencije za nekretnine, a oni pak kažu kako je sve čisto. (Kako i ne bi kad rade za postotak?)

U ZK sam vidio da je grad pokrenuo parnicu oko toga, ali mi nije jasno čemu? Plombi nema i ne vidim zašto se grad jednostavno ne upiše kao vlasnik, ako smatra da je vlasnik i zašto to nije napravio u zadnjih 30 godina. Da nije grad u pitanju, rekao bih da je neka muljaža.

 

Ako kupim tu nekretninu i upišem se kao vlasnik, da li bih ipak mogao naknadno ostati bez te nekretnine?

Gledao sam povijesni prikaz vlasništva i ne vidim da je nekretnina ikad bila u vlasništvu grada niti da je bila društveno vlasništvo, pa si mislim da je tu jedino relevantno povjerenje u zemljišne knjige. Ili griješim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija