Jump to content

Raskid Ugovora o najmu poslovnog prostora


Anaaaaaaaaaa

Preporučene objave

Ako je poslovni prostor u pitanju onda je vjerojatno ugovor o zakupu, a ne najmu. 

 

Predmetni Ugovor kad je sklopljen na određeno se ne može otkazati ako ne postoji izričita odredba u Ugovoru koja Vam dozvoljava navedeno ili ako zakupodavac teško ne krši odredbe o zakupu, ali možete ga sporazumno raskinuti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, Anaaaaaaaaaa je napisao:

Hvala na odgovoru,

da radi se o ugovoru o zakupu, te u istom stoji otkazni rok od 30 dana 

Piše li u Ugovoru - 'Ugovor može otkazati svaka ugovorna strana' (ili nešto slično tome) i koji su razlozi zbog čega se može otkazati?

To što piše da je otkazni rok 30 dana, može biti i u slučaju otkaza zbog grubog kršenja ili umjesto prešutnog obnavljanja itd... 

Ali, pretpostavljajući da piše da se može otkazati, onda mu možete postali jednostrani otkaz, obavezno sa povratnicom da imate dokaz. 

 



Inače, u sporazumni raskid možete i staviti odredbu da se obvezujete prenijeti struju na njega u određenom roku, jednostavnije je. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na brzom odgovoru, 

što se tiče ugovora, imamo popunjenu tiskanicu NN gdje se samo navodi "Ugovorne strane određuju otkazni rok od 30 dana"

Da, hvala na pomoći, a u slučaju da ne želi primiti raskid, što onda? 

ja sam najavila raskid 16.01., i od tada teče otkazni rok od 30 dana, što je 15.02., te imam potpisan ugovor s drugim najmodavcem

Prvo smo se sve dogovorili, i tek sad postavljaju uvjete, a ja ne znam što najispravnije napraviti, a da bude pravno opravdano

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija