Jump to content

Otkaz


tulipanpann

Preporučene objave

Dana 17. 01. 2023. u 14:40, tulipanpann je napisao:

Pozdrav,

Želim naći drugi posao.Međutim bojim se da cu se dogovoriti sa drugim poslodavcem, dati otkaz i onda da me iz nekog razloga ne  prime odmah ili me uopće ne uzmu...ima svakakvih situacija..da li postoji mogućnost da ja potpisem ugovor sa novim poslodavcem i onda dadem otkaz starom?

Ne postoji garancija.

Na žalost, sustav radnog prava štiti poslodavce, ovo je jedan od primjera kad se radnik nalazi na tankom ledu.

Zakon o radu definira najkraće trajanje otkaznih rokova, trebaš izračunati koliko još moraš odraditi. S novim poslodavcem te ništa ne priječi da odmah sutra potpišeš ugovor o radu u kojem se može navesti da s s radom započinje npr. 01.04.2023., ali takav ugovor bez problema novi poslodavac može otkazati bez ikakvih posljedica.

U ovom slučaju treba biti hrabar i započeti s "razdruživanjem" kod sadašnjeg poslodavca, najbolje je započeti otvorenom komunikacijom da radi promjene osobnih životnih okolnosti želiš prestati raditi taj posao, izbjegavati kritiziranje i spominjanje novog posla ili poslodavca. Možda pomogne i "nehotična" greška na trenutnom poslu da se u poslodavcu počne rađati ideja o pronalaženju novog radnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija