Jump to content

Zastara ovrhe


MARYDA

Preporučene objave

Ovrha je bila donesena 2010. 

Bila je dugo na Fininom ocevidniku i nije bilo ništa naplaćeno zbog nemogućnosti izvršenja naplate. Radi se o A1 telefonski operator. 

Sada je ta ista ovrha stigla na FINU radi naplate i račun mi je blokiran. Želim podnijeti prigovor na tu ovrhu radi zastare. Da li imam pravo povezati se na zastaru te ovrhe i kako uopće podnijeti prigovor. Nisam primila osnovu za placanje niti mi je poslano bilo kakvo rješenje o ovrsi, tj.  nikakvu opomenu nisam dobila vezano za to. Samo mi je stigla obavijest o blokadi računa. 

Imaju li oni uopće pravo na to. Zar ei prethodno nisu trebali obavijestiti o pokretanju ovrhe, koja,da, postoji od 2010. Ali dugo vremena se nisu desavale nikakve radnje vezano za istu. 

Molim za brzi odgovor.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 19. 01. 2023. u 14:44, Borbena7 je napisao:

Ovdje je bila u pitanju sudska ovrha? Kako je i kada okončan taj postupak?

Ne,  nije bila u pitanju sudska ovrha i nije okončana.  Radi se o ovrsi preko javnog biljeznika.  Sada podnosim prigovor za otplatu iste,  jer je ta ovrha bila povučena sa FINI-og reda naplate.  Oni idu opet na ovrhu po novčanim sredstvima tj preko FINA-e. Totalno sam šokirana.  Zar nisu trebali povući neki drugi način pokušaja naplate, npr. ovrha na imovini ako žele ici legalnim putem. 

Ovrha se ne moze pokušati naplatiti i drugi put na isti način.  To sam barem čitala u zakoniku o ovrhama. 

Da li može netko sa znanjem pravnih normi i zakona o ovrhama odgovoriti na moje pitanje.  S obzirom da ta ovrha u stvari datira jos iz 09. godine., mogu li se povezati na zastaru. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , MARYDA je napisao:

Ne,  nije bila u pitanju sudska ovrha i nije okončana.  Radi se o ovrsi preko javnog biljeznika. 

Uvijek je ovrha na temelju vjerodostojne isprave u ovlasti javnog bilježnika, ali to ne znači da ovrhovoditelj nije preko suda zatražio provedbu ovrhe na FINA-i, a tim više jer 2010. nije bila moguća izravna naplata preko FINA-e.

Dana 18. 01. 2023. u 19:20, MARYDA je napisao:

Ovrha je bila donesena 2010.

Kad je Rješenje o ovrsi postalo pravomoćno? I dalje vrijedi pitanje, tko i kako ju je dostavio FINA-i?

prije 10 sati , MARYDA je napisao:

Sada podnosim prigovor za otplatu iste, 

Ovdje nema prostora za prigovor.

prije 10 sati , MARYDA je napisao:

Oni idu opet na ovrhu po novčanim sredstvima tj preko FINA-e.

Izravna naplata ili? Kad je točno dostavljeno FINA-i? 

prije 10 sati , MARYDA je napisao:

Zar nisu trebali povući neki drugi način pokušaja naplate, npr. ovrha na imovini ako žele ici legalnim putem. 

Nisu i sve je ovo legalno.

prije 10 sati , MARYDA je napisao:

Ovrha se ne moze pokušati naplatiti i drugi put na isti način. 

Može.

prije 10 sati , MARYDA je napisao:

To sam barem čitala u zakoniku o ovrhama. 

Nešto ste krivo protumačili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Borbena7 je napisao:

Uvijek je ovrha na temelju vjerodostojne isprave u ovlasti javnog bilježnika, ali to ne znači da ovrhovoditelj nije preko suda zatražio provedbu ovrhe na FINA-i, a tim više jer 2010. nije bila moguća izravna naplata preko FINA-e.

Kad je Rješenje o ovrsi postalo pravomoćno? I dalje vrijedi pitanje, tko i kako ju je dostavio FINA-i?

Ovdje nema prostora za prigovor.

Izravna naplata ili? Kad je točno dostavljeno FINA-i? 

Nisu i sve je ovo legalno.

Može.

Nešto ste krivo protumačili.

Poštovana,   

 

puno hvala na odgovoru. 

Zamolila bih Vas još da mi prosljedite članke Zakona,  koji govore da nema prostora prigovoru,  odnosno da je sve legalno,  čisto da ih proucim. 

Hvala puno na Vašem trudu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 02. 2023. u 11:29, MARYDA je napisao:

Zamolila bih Vas još da mi prosljedite članke Zakona,  koji govore da nema prostora prigovoru,

Ne ide to baš tako. Pročitate članak zakon i to je to. Zakon je potrebno i tumačiti.

Ako baš inzistirate, Vi bi se pozvali na prigovor temeljem čl. 57. Ovršnog zakona, a što je pogrešan pravni lijek, odnosno prošao je rok za isti, a u najboljem slučaju ćete biti upućeni da u roku od 15 dana pokrenete parnicu, a sve sukladno čl. 57. st. 3. OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 05. 02. 2023. u 16:45, Borbena7 je napisao:

Ne ide to baš tako. Pročitate članak zakon i to je to. Zakon je potrebno i tumačiti.

Ako baš inzistirate, Vi bi se pozvali na prigovor temeljem čl. 57. Ovršnog zakona, a što je pogrešan pravni lijek, odnosno prošao je rok za isti, a u najboljem slučaju ćete biti upućeni da u roku od 15 dana pokrenete parnicu, a sve sukladno čl. 57. st. 3. OZ-a.

Postovana,

insistiram.

Nisam bas trenutno vjesta u tumacenju i formuliranju, posto niti nemam  vremena za to.

Zelim u svakom slucaju podnijeti prigovor na tu ovrhu, o kojoj sam Vam pisala.

Zelim se obratiti direktno za to nadleznom sudu. U cilju mi je obustava iste sudskim putem.

Mozete li mi poslati obrazac za podnosenje prigovora sudu. Kao primjer.

Ovrha datira od 2009. g. jos . Nema roka. Zelim pobiti njihovo nastojanje da mi "izvace novac iz dzepa", posto nemam imovine.

Racun je bio jos placen te godine o kojemu mu je ovdje rijec. Radi se o racunu VIP net-a

danas A1, ciji korisnik nisam i nikada necu biti.

Ugovor je ukinut iz razloga jer jedan racun nije bio placen u cijelosti. Zar to ne bi trebala biti osnova za placanje?No, opomene su stizale usprkos tome da sam ja podmirila taj racun. 

Smatram to terecenjem . Raskidom ugovora naravno doslo je do dugovanja za cjelokupuni iznos trajanja tog ugovora. Usprsko tome sto su oni poslali taj racun u cijelosti u daljenjem su stizale opomone za sve pojedine racune koje navodno nisu bili uplaceni, ali imam dokaze da jesu.

Onda su obracuni taj iznos u cijelosti i nadodali jos neplacene racune.

Ako je doslo do raskida ugovora onda se radi o dugovanju o cijelosti. iako su ti racuni u stvari biti vec placeni. Jos radim na tome.

Pokusavam samo objasniti o cemu se radi.

Te insistiram.

Posaljite mii samo molim Vas neki obrazac o tome kako da podnesem prigovor. 

Jer to zelim napraviti licno, ne mogu si priustiti, radi nastale situacije, odvjetnika.

Hvala unaprijed.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 52 minuta, MARYDA je napisao:

Nisam bas trenutno vjesta u tumacenju i formuliranju, posto niti nemam  vremena za to.

Ali ni ne slušate one koji znaju bar malo više od Vas na ovu temu.

prije 53 minuta, MARYDA je napisao:

Zelim u svakom slucaju podnijeti prigovor na tu ovrhu, o kojoj sam Vam pisala.

Prošao je rok za prigovor. 

prije 54 minuta, MARYDA je napisao:

Zelim se obratiti direktno za to nadleznom sudu. U cilju mi je obustava iste sudskim putem.

Nemate ovdje osnove za obustavu postupka.

prije 54 minuta, MARYDA je napisao:

Mozete li mi poslati obrazac za podnosenje prigovora sudu.

U predlošcima imate primjerke prigovora. Mada ponovno napominjem da sa prigovorom gubite vrijeme i u konačnici novce.

prije 56 minuta, MARYDA je napisao:

Pokusavam samo objasniti o cemu se radi.

Ako ovo pošaljete sudu dobit ćete odgovor i to:

1. Rješenje s kojim se odbacuje prigovor kao nepravovremen ili 

2. Zaključak s kojim Vas se kao ovršenika upućuje da u roku od 15 dana od dostave zaključka pokrenete parnicu, radi proglašenja ovrhe nedopuštenom zbog razloga propisanog odredbom čl. 50. st. 1. toč. 11. OZ-a

 

prije 1 sat, MARYDA je napisao:

Jer to zelim napraviti licno

I što ćete s ovakvim prigovorom riješiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija