Jump to content

Ovrha na temelju vjerodostojne isprave


BearingPoint

Preporučene objave

Pozdrav,

Pred kraj prošle godine na mail mi je došao račun na moje ime za naručenu robu u vrijednosti cca 5 tis kn koju su navodno naručili moji podstanari na moje ime.

Kako se trenutno nalazim u inozemstvu nisam uspio provjeriti sve navedeno (iz više razloga), ali ono što me buni je plaćanje pouzećem što stoji i na računu.

Iz postavljenih upita prema firmi koja je ispostavila račun na moj mail saznao sam da se dogodila greška sa njihove strane i da su poslali robu bez da su dostavnoj službi zatražili plaćanjem pouzećem. U međuvremenu su zatražili da platim račun, što sam ja prije provjere odbio .

U mailovima sam ih zamolio da pričekaju te da ću platiti robu ako se stvarno nalazi u posjedu mojih podstanara (i to kasnije riješiti sa njima), ali su oni pokrenuli prijedlog za ovrhu

Sada troškovi iznose dodatnih 200 eura sastavljanja prijedloga (odvjetnički trošak) i još neki dodatni troškovi javnog bilježnika.

Kako ću za koji dan saznati da li je stvarno preuzeta roba bez plaćanja i ako je podmiriti račun imate li prijedlog kako da izbjegnem te dodatne troškove s obzirom da nije krivnja samo sa jedne strane?

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, BearingPoint je napisao:

Kako ću za koji dan saznati da li je stvarno preuzeta roba bez plaćanja i ako je podmiriti račun imate li prijedlog kako da izbjegnem te dodatne troškove s obzirom da nije krivnja samo sa jedne strane?

Dužni ste naknaditi baš sve troškove koji su opravdano nastali na strani vjerovnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 53 minuta, Borbena7 je napisao:

Dužni ste naknaditi baš sve troškove koji su opravdano nastali na strani vjerovnika.

bez obzira sto na računu piše plaćanje pouzećem te roba nije mogla biti isporučena bez plaćanja?

postoji li mogućnost da oko dogovora sa odvjetnikom da povuče prijedlog i da se plati samo roba, bez dodatnih troškova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , BearingPoint je napisao:

bez obzira sto na računu piše plaćanje pouzećem te roba nije mogla biti isporučena bez plaćanja?

Da.

prije 1 sat , BearingPoint je napisao:

postoji li mogućnost da oko dogovora sa odvjetnikom da povuče prijedlog i da se plati samo roba, bez dodatnih troškova?

Možete pokušati, ali netko treba namiriti odvjetnika i JB, Vi ili vjerovnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija