Jump to content

Registracija Auta u HR


Vigeli

Preporučene objave

Ako si auto kupio u Svicarskoj, dakle ako nije nikad prije bilo registrirano u Hrvatskoj onda moras platiti posebni porez koji ovisi o co2, novonabavnoj vrijednosti vozila i starosti vozila. Taj iznos moze jako varirati. Jos par stvarcica moras platiti prije nego registiras. Za detalje otidji ja carinu.

Mozes voziti i na svicarske tablice ako nisi porezni rezident u Hrvatskoj. Ali tada moras dobro prouciti pravila i uvjete pod kojima mozes voziti na strane tablice jer ako ih prekrsis naplatit ce ti ogromne pare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , DrAnte je napisao:

Ako si auto kupio u Svicarskoj, dakle ako nije nikad prije bilo registrirano u Hrvatskoj onda moras platiti posebni porez koji ovisi o co2, novonabavnoj vrijednosti vozila i starosti vozila. Taj iznos moze jako varirati. Jos par stvarcica moras platiti prije nego registiras. Za detalje otidji ja carinu.

Mozes voziti i na svicarske tablice ako nisi porezni rezident u Hrvatskoj. Ali tada moras dobro prouciti pravila i uvjete pod kojima mozes voziti na strane tablice jer ako ih prekrsis naplatit ce ti ogromne pare.

Hvala na odgovoru,

da moram platiti posebni porez to mi je jasno to sam vec procitao na web stranici to nije problem cak sam vidio da ima i kalkulator gdje se tocno moze izracunati koliko je taj porez.

Sta mene interesuje je dali ja taj Auto mogu na svoje Ime registrirati sa Hrvatslkim Tablicama jer nemam stalni boravak u Rep. Hrvatskoj ali posjedujem Nekretnine i Zemljiste i kucni broj.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E to nisam siguran. Postoje različite kategorije:

- Prebivalište

- Privremeno boravište

- Porezna rezidentnost

Najbolje da nazoveš Centar za vozila hrvatske pa da pitaš njih što od gore navedenog moraš imati da bi mogao registrirati. Ako misliš registrirati auto u Hrvatskoj umjesto u Švicarskoj zato što je kod nas jeftinija registracija, a potom se voziti u Švicarskoj, onda dobro provjeri što o toj opciji misle švicarske vlasti da te ne bi oni ščepali za vrat. Trebaš pitati njihovu policiju, carinu i poreznu upravu da li smiješ na njihovom teritoriju, pod kojim uvjetima i koliko dugo voziti auto na Hrvatske tablice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Bez dokumenata sa hrvatskom adresom neće bit ni registracije.Putovnica više ne služi kao dokaz prebivališta.

Tako je. Ako netko odjavi poreznu rezidentnost, onda mora vratiti osobnu, zar ne? Tada ima samo putovnicu.

Ima dosta ljudi koji imaju dvojno drzavljanstvo pa dodju u napast da registriraju auto tamo gdje ie jeftinija registracija. Ali to nije uputno ako gore zivi, radi, prima placu... To bi se moglo tretirati kao porezni ili carinski prekrsaj. Za takve stvari kazne mogu biti brutalne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, DrAnte je napisao:

Tako je. Ako netko odjavi poreznu rezidentnost, onda mora vratiti osobnu, zar ne? Tada ima samo putovnicu.

Ima dosta ljudi koji imaju dvojno drzavljanstvo pa dodju u napast da registriraju auto tamo gdje ie jeftinija registracija. Ali to nije uputno ako gore zivi, radi, prima placu... To bi se moglo tretirati kao porezni ili carinski prekrsaj. Za takve stvari kazne mogu biti brutalne.

ma ne radi se o tome "dodju u napast da registriraju auto tamo gdje ie jeftinija registracija" i ne mislim registrirati auto u hrvatskoj umjesto u svicarskoj zato što je kod nas jeftinija registracija :-)tamam posla!!!

auto bi bilo u hrvatskoj i samo tamo bi se iskljucivo i koristilo za vrijeme boravka u hrvatskoj jer sam tamo poslovno skoro svaka 2 mjeseca tj cisto prijavljen sa kucnim brojem.


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Vigeli je napisao:

ma ne radi se o tome "dodju u napast da registriraju auto tamo gdje ie jeftinija registracija" i ne mislim registrirati auto u hrvatskoj umjesto u svicarskoj zato što je kod nas jeftinija registracija :-)tamam posla!!!

auto bi bilo u hrvatskoj i samo tamo bi se iskljucivo i koristilo za vrijeme boravka u hrvatskoj jer sam tamo poslovno skoro svaka 2 mjeseca tj cisto prijavljen sa kucnim brojem.


 

Ok, ali nisi napisao koje hr dokumente imas (putovnica, osobna,), jesi li porezni rezident u Hrvatskoj ili nisi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , DrAnte je napisao:

Ok, ali nisi napisao koje hr dokumente imas (putovnica, osobna,), jesi li porezni rezident u Hrvatskoj ili nisi.

imam i putovnicu i osobnu, placam porez na nekretnine i zemljiste i sve ostale racune (strija, voda itd.)

prije 1 sat, sivko je napisao:

Znači RH osobna na tu adresu?

ne, osobna je na svicarsku adresu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 02. 2023. u 8:18, sivko je napisao:

Ne možeš registrirati auto sa stranom adresom.Porezi i režije nisu bitni.

Upravo tako. Porez na nekretnine placaju i oni koji nemaju drzavljanstvo i nisu porezni rezidenti, ali imaju nekretnine za odmor u Hrvatskoj. Trebas biti porezni rezident u Hrvatskoj da bi imao pravo na registraciju.

Ako si mislio ostaviti auto u HR pa ti je tlaka svake godine ici na tehnicki u Svicarsku, onda mozes pitati svicarski centar za vozila, Tuv (ili kako se vec tamo zove) da li ce ti priznati tehnicki iz Hrvatske za produzenje registracije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija