Jump to content

ovrha


legalis2023

Preporučene objave

Poštovani,

treba mi Vaše mišljenje.

Naime imam neko dugovanje od prije godinu dana, ne radi se o velikom iznosu, ali ga nisam mogao platiti odjednom. Ovrhovoditelj je poslao cijeli predmet odvjetničkom društvu i nakon toga sam kontaktirao njih. Oni su mi rekli da mi mogu dopustiti plaćanje na 12 rata, ali da će morati ići u ovrhu. Samo kad mi dođe ovrha od suda ili javnog bilježnika, ne znam od koga točno dolazi da ne postupam po njoj u smislu da se žalim ili slično. Rekli su mi da svoje mjesečne obroke uredno plaćam i da neće u tom slučaju ići na blokadu računa preko FINE. Na moje pitanje kako će znati da sam plaćao na vrijeme, rekli su mi da njihove službe provjeravaju svaki mjesec dali su uplate bile.

E sada mene zanima zašto se mora pokrenuti ovrha, ako su mi voljni izaći u susret da platim u 12 jednakih obroka?

Dali ima tu neka “caka” ili mislite da je sve uredno iskomuniciramo od strane odvjetničkog društva.

Mjesečno mogu plaćati uredno te obroke čisto se bojim, ako se ne žalim da će mi poslati cijeli slučaj na FINU.

I zadnje što me zanima dali obavijest o ovrsi koju donese sud ili javni bilježnik ide preporučenom pošiljkom ili običnom poštom.

lp,

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova - smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u ovrha
prije 9 sati , legalis2023 je napisao:

E sada mene zanima zašto se mora pokrenuti ovrha, ako su mi voljni izaći u susret da platim u 12 jednakih obroka?

Da se prekine zastarni rok, zatim da imaju ovršnu ispravu za slučaj da prestanete plaćati i da ostvare pravo na naknadu svojih troškova.

prije 9 sati , legalis2023 je napisao:

ako se ne žalim da će mi poslati cijeli slučaj na FINU.

Ako se bez osnove žalite, predmet ide na sud, pa ćete imati i dodatne troškove.

prije 9 sati , legalis2023 je napisao:

I zadnje što me zanima dali obavijest o ovrsi koju donese sud ili javni bilježnik ide preporučenom pošiljkom ili običnom poštom.

Preporučeno, a nakon toga Vam se na isti način dostavlja i rješenje o ovrsi.

prije 9 sati , legalis2023 je napisao:

Dali ima tu neka “caka” ili mislite da je sve uredno iskomuniciramo od strane odvjetničkog društva.

Postupite kako Vam je rečeno i sukladno dogovoru i sve će biti uredu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovana,

 Danas mi je došlo na mpretinac promjena u sudskom predmetu i potpisan dokument od strane javnog bilježnika  “potvrda pravomoćnosti/ovršnosti” s datumom 25.04.2023, dali je to neka novost sada u cijelom slučaju ili je to nešto što je trebalo već doći, ali kasni? Znači datum ovršnosti 25.04.2023, a današnji datum piše da je donesena odluka.

rješenje o ovrsi je izdano 05.04.2023, a za potvrdu pravomoćnosti mi na epravosuđu piše 25.04.2023

Naravno strah me da nije nešto vezano za finu pa da mi ne blokiraju račun  bez ikakve najave. Iako opet kažem uredno svaki mjesec vršim uplate i o tome ih obavještavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija