Jump to content

Ostakljivanje terase i probijanje vrata


anonimno

Preporučene objave

Imam stan u prizemlju s terasom koju sam zatvorio i proširio sobu u stanu (kao i mnogi u gradu).

Kako ću sada u stanu otvoriti ured, probijam i ulazna vrata (kroz tu terasu).

Iako me nitko ništa nije pitao, što bi mi zapravo trebalo da mi ured bude potpuno legalan.

Ne znam da li da se uopće upuštam u ishođenje milijuna dozvola i dokumenata, kada i kafić u blizini (koji je napravo 30 dodatnih kvadrata od terase) teško da ima svu tu beskrajnu količinu papirologije, pa ipak normalno radi (i neka radi).

Hvala vam!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojim se da ni Vi, ni kafić u Vašem susjedstvu nećete moći dugo raditi bez tih milijun dozvola. Naime, Služba za gospodarstvo tražit će vas nakon 31.12.2007. godine uporabnu dozvolu kao uvjet za izdavanje dozvole za rad. Ako Vam i nije interesantno da imate sve legalno, odite u Službu za gospodarstvo i raspitajte se čime će Vam sve uvjetovati izdavanje dozvole za rad pa onda procijenite. Možda Vam se ne isplati investirati u uređenje tog prostora, ako u njemu nećete moći obavljati svoju djelatnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da drzava nije svjesna koliko prostora nema uporabnu dozvolu.

doci ce do situacije da vise od 50% ljudi nece moci obavljati gospodarsku djelatnost.

nezadovoljni gradjani - nezadovoljni biraci, a izborna godina.

hmmm..... produljenje roka pitam se ja da li ce doci.

 

da sam ja politicar na vlasti sigurno bih produljio rok taman za jednu godinu tako da ako pobijedim na izborima onda prva godina nije bitna, a ako izgubim imam oruzje protiv protivnika.

 

sve je to jedno velimo sr...anje. nije na tom zakonu ispravljati nesto sto se lako moze rjesavati gradjevinskom inspekcijom.

neka ruse sve ilegalno i nece biti ovakvih problema. neka sankcioniraju izvodjace radova koji grade suprotno gradjevinskoj dozvoli.

imamo regulativu ali ne provodimo je niti jedan posto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Načelno se mogu složiti s Vama,a li jeste li Vi svijesni da najmanje 80% tih prostora koji nemaju uporabnu je ni ne mogu dobiti? Iz jednostavnog razloga što građevine nisu izgrađene sukladno građevinskoj dozvoli? Ili je čak ni nemaju?

Kada bi građevinska inspekcija djelovala ažurno i bez milosti rušila, ostali bi bez poslovnih prostora i bez obzira na to je li im uporabna uvjet za obavljanje djelatnosti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija