Jump to content

Primanje plaće u Hrvatskoj na strani IBAN


miroslavperko

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me kakva je trenutna situacija sa isplatom plaće u Hrvatskoj na strane račune, točnije N26, Revolut i slične banke.

Također me zanima što je sa ovrhama ako se plaća isplaćuje na strani račun.

Unaprijed hvala,LP.

uređeno: od miroslavperko
gramatička greška u naslovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • miroslavperko je promijenio naziv u Primanje plaće u Hrvatskoj na strani IBAN

Pravilnik o porezu na dohodak, NN 10/2017

Način isplate primitaka

Članak 92.

(1) U skladu s člankom 86. Zakona tijela državne uprave i sudbene vlasti te druga državna tijela i službe jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, zavodi, neprofitne organizacije, poduzetnici – pravne i fizičke osobe obavljaju isplate primitaka fizičkim osobama, na njihov žiroračun kod banke odnosno nerezidentima na njihov račun.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka navedena tijela, organizacije odnosno osobe mogu obveznicima poreza na dohodak, odnosno fizičkim osobama isplatiti na njihov tekući račun kod banke:

1. primitke po osnovi nesamostalnog rada iz članka 21. Zakona (...)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitao sam cijeli Pravilnik prije nego sam pitao tu na forumu ,ali pročitao sam i ovo na stanicama porezne uprave :" https://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=197i97 "

i
iskreno ništa mi vise nije jasno pa bih bio jako zahvalan ako bi mi mogao netko pojasniti malo sve to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija