Jump to content

Pitanje za kolege i kolegice!


marko23

Preporučene objave

Poštovani kolege i kolegice, mislim da bi bilo krajnje vrijeme, da netko od nas objavi novu temu, odnosno novi forum pod imenom zastara. Naime, što više čitam upite ljudi, svih interesira samo zastara. To je o.k., ako ste počinitelj nekog prometnog ili nekog drugog prekršajčića, ali mislim da je krajnje vrijeme da se stane s tom praksom odgovora "osuđenicima na kaznu zatvora",(maloprije čitam odgovore jednog kolege, koji je napisao vjerojatno, malu disertaciju o zastari dotičnom gospodinu, koji eto "malo" dila i konzumira opojne droge(u slobodno vrijeme), i ovom ništa jasno, pa kako, pa zašto, pa šta mi je činiti,po sto puta???). Ništa stari, odi u komunu, izliječi se, nađi si posao, napravi nešto sobom!! Zaista, što reći čovjeku koji kako sam kaže je prodavao,te kupovao u više navrata veću količinu opojnih sredstava, drugi koji je osuđen na godinu dana zatvora, pa ga zanima zastara itd,itd... I njih samo zanima zastara,čekaj malo,pitam se što je ovo?Besplatni savjeti za osuđene kriminalce?? Najbolje još da netko savjetuje "Sisačkog monstruma", S.Mlađana kako da što prije izađe iz zatvora, što je previše, je previše. Više nego rado ću nekom dati pravni savjet(ukoliko mu zaista mogu i znam pomoći), ali što je previše, je previše. Ili pitanja tipa, ajde mi jedan tren molim Vas napišite žalbu, ja ne znam kako,(ili pitanja tipa: daj molim te u jednoj mi rečenici objasni razliku između konačnosti, izvršnosti, ili pravomoćnosti!!!!,ej cekaj malo,stani,ne ide to tako...) a u drugom trenutku pljuvaju po našoj struci i po svima nama. O čemu se ovdje zapravo radi? Možda o tome da nas žele uzeti kad im zatrebamo, po potrebi, a onda nas u drugom trenutku totalno negirati, dapače, uvredljivim komentarima koji se često mogu vidjeti na pojedinim forumima, odbaciti. Znam, nema ovdje pre"velikog" morala, ovo treba shvatiti kao "malu pomoć",ali, ipak je pristojno s vremena na vrijeme reći bar HVALA, ako ništa drugo, onda zbog kucnog odgoja.

Malo sam pesimističan danas,nemojte mi zamjeriti radio sam cijeli dan(umoran kao pas), i iskreno se radujem učenju za pravosudni sljedeću godinu(koje li ironije), jer, ako ništa drugo, kroz koju godinu kad se upišem u imenik odvjetnika, znati ću ZAŠTO to sve trpim(jer ću nadam se,dobro živjeti od toga).

Kako kaže jedan kolega na forumu: "Kad ste odvjetnik,tada se stranci ne gleda u zube", istina, ali, ponekad se vratite doma nakon cijelog dana i sve je u banani... :-D ,

 

Podijelite svoje mišljenje samnom, svi vjerojatno imamo ovakve dane, zar ne?? Srdačan pozdrav! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega imaš moju potporu. Ljudi kao prvo imaju pogrešno mišljenje da je zastara normalna stvar, a u biti je rijetka iznimka.

 

Druga stvar su savjeti kako se izvući od kaznene odgovornosti. I oni imaju pravo na besplatne savjete, ali oni koji ih daju trebaju znati koju moralnu odgovornost snose. Naiem "dobar" savjet može značiti slobodu monstruma koji slobodu ne zaslužuije, a time i nove zločine. Savjet može značiti nove ljudske tragedije i stoga treba oprezno sa savjetima, a posebice kad se radi o pitanjima "mogu li promjeniti iskaz na sudu" ili "što reći na sudu ako sam policiji rekao tko mi je prodao drogu"

 

Ajmo malo popravit mišljenje o beskrupuloznosti pravnika :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolega, imate pravo. Trebamo pokazati kako nismo "baš svi lešinari" kojima je lova jedina smjernica u životu. Nismo svi (i naposljetku, ne želimo biti)đavolji odvjetnici, koliko to god na trenutke se činilo primamljivo. Pozdrav Utjerivaču :-D

Ne pokušavajte postati čovjek od uspjeha, pokušajte biti čovjek od vrijednosti. Albert Einstein :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je nek idu svi kod odvjetnika. Svi seru po našoj struci, a kad je gusto onda je i nadripisarenje dobro (nije li to ono što radimo na ovim forumima?). maknite pitanja i odgovore i nek ljudi lijepo pravne savjete plaćaju. A što se tiče S. Mlađana, izaći će prije nego što mislite 2012. Nažalost u našoj profesiji nema idealizma, jer od novca se živi ne od dobrote. Pozdrav i sretno ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija