Jump to content

Teška krađa članak 229.st 1


Kreso99

Preporučene objave

Dobro veče

Počinio sam nedavno tešku krađu u iznosu od oko 3000 eura u gotovini i novac prokockao istu veče. 

U policiji sam bio na ispitivanju i priznao sam sve na audio video snimanju, pokajao se te obećao  nadoknaditi štetu. Dosad nisam kažnjavan kazneno pa me zanima kakve imam šanse za uvjetnu osudu pošto se za navedeno kazneno djelo može dobiti od 1 do 8 godina zatvora?

Trenutno sam nezaposlen i ne mogu podmiriti štetu odmah, nemam što prodati niti od koga pozajmiti novac, ali planiram početi raditi u najkraćem roku.

Neznam što sada slijedi, tj. tijek događaja i vremenski koliko bi to trajalo, tj koliko imam vremena pošto planiram otići u Njemačku ili na sezonski rad do jeseni jer se jedino tamo može zaraditi malo veći novac u nekom kraćem vremenskom roku s kojim bi podmirio štetu. 

Također, kome moram prijaviti napuštanje mjesta prebivališta radi posla da ne bih došao u situaciju da ne primim poštu vezanu uz postupak i dodatno si zakompliciram sve? 

 

Puno hvala 

 

 

uređeno: od Kreso99
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Kreso99 je napisao:

 

Neznam što sada slijedi, tj. tijek događaja i vremenski koliko bi to trajalo, tj koliko imam vremena pošto planiram otići u Njemačku ili na sezonski rad do jeseni jer se jedino tamo može zaraditi malo veći novac u nekom kraćem vremenskom roku s kojim bi podmirio štetu. 

Također, kome moram prijaviti napuštanje mjesta prebivališta radi posla da ne bih došao u situaciju da ne primim poštu vezanu uz postupak i dodatno si zakompliciram sve? 

Do suda imaš vremena bar 6 mjeseci do godine dana pošto nisu baš previše žurni.Ako podmiriš svu štetu do početka rasprave blaže će te kazniti.

Ako budeš boravio u drugom mjestu duže od tri mjeseca boravak ćeš prijavit policiji a isto tako i odlazak u Njemačku i u policiji ostaviš adresu za primanje pošte od DO i suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako da znam hoće li se ići sa kaznenim nalogom ili redovno suđenje, hoće li me tko išta obavijestiti?

Ako skupim neke novce npr pola, jer teško da ću sve u tih nekoliko mjeseci, a ide se s kaznenim nalogom gdje nema suđenja kako da u tom slučaju to prikažem i priložim sudu da bih imao olakotnu okolnost? 

Pošto se radi o krađi od osobe ako joj vratim nešto da li je potrebno to negdje ovjeravati ili je dovaljan njegov potpis i moja izjava, pošto se neće raditi o bankovnoj uplati jer je osobi blokiran račun pa ne mogu uplatiti na njeno ime već o davanju novca na ruke? Ili mogu uplatiti na ime neke druge osobe koju mi on predloži? 

Da li se mogu nadati uvjetnoj osudi u ovom najboljem slučaju pošto nisam kazneno osuđivan i priznao sam sve?? 

 

Hvala

 

 

uređeno: od Kreso99
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U kojem smislu bi mi odvjetnik mogao biti od pomoći ako sam već priznao? Da li bih mogao dobiti odvjetnika po službenoj dužnosti ili privatno angažirati? Problem s kockanjem riješavati na vlastitu inicijativu (tražiti uputnicu za prvi pregled kod doktora psihijatra za ovisnosti) ili čekati da mi možda sud predloži mjeru obaveznog liječenja od ovisnosti/predložiti to njima kako bi i to onda bila dodatna olakotna okolnost? 

uređeno: od Kreso99
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija