Jump to content

Otkazni rok


Pochahontas

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...
prije 4 sati , Marla M. je napisao:

Zanima me koliko dana po zakonu moram ostati raditi od dana otkaza. 

Da bi dobili točan odgovor, trebate dati konkretne informacije - tko je kome dao otkaz? O kakvom je otkazu riječ - izvanredni ili redoviti? Kako je otkaz obrazložen? Je li u pitanju otkaz zbog nezadovoljavanja na probnom roku?...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Marla M. je napisao:

Ja bih dala otkaz zbog mobinga na poslu. Na probnom roku sam. Vjerojatno će od mene tražiti redoviti, dogovorni otkaz jer je mobing teško dokazati. 
 

Bitno mi je da se ta priča sto prije i bezbolnije završi. 

Što vam stoji u Ugovoru o radu vezano za otkazne rokove?

Naime, zakon određuje minimalne i maksimalne rokove, a Ugovorom o radu mogu biti propisani uvjeti unutar zakonskih okvira.

 

prije 4 sati , Marla M. je napisao:

Vjerojatno će od mene tražiti redoviti, dogovorni otkaz jer je mobing teško dokazati

Redoviti otkaz možete dati, a nitko od Vas to ne može tražiti niti Vas na njega prisiliti. "Dogovorni" bi bio, u smislu pravnih akata zapravo sporazumni raskid Ugovora o radu, a ako idete na sporazum sa poslodavcem tada u Sporazumu možete dogovoriti točan datum prestanka rada te, ukoliko se poslodavac složi možete i zaobići otkazne rokove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Da li ugovor o radu spominje kakvu visinu štete koju je radnik dužan naknaditi ukoliko ne odradi otkazni rok?

A ako ne propisuje, realno gledajući poslodavac i dalje može potraživati naknadu štete sudskim putem ukoliko zaposlenik ne odradi otkazni rok, ili?

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Otkazni rok do mjesec dana, ali vas nitko ne može prisiliti da isti odrađujete

Ne može, slažem se. No, opet ostaje pitanje što ako poslodavac traži naknadu štete ako otkazni rok nije odrađen u slučaju redovnog otkaza UOR?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Slyder je napisao:

A ako ne propisuje, realno gledajući poslodavac i dalje može potraživati naknadu štete sudskim putem ukoliko zaposlenik ne odradi otkazni rok, ili?

Da, može tražiti, ali pitanje je koliko mu je zanimljiv dugotrajni sudski postupka s neizvjesnim ishodom. Radi se o zahtjevnom sudskom postupku, jer je teret dokaza na poslodavcu, pa osim što mora dokazati da mu je nastala šteta, također mora dokazati i visinu te nastale štete, a što je vrlo zahtjevno i pitanje je koliko je u konačnici isplativo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Tko daje otkaz i kakav otkaz je u pitanju? Što Vam ugovor kaže na temu otkaznog roka?

Ja bi dala otkaz, zbog prelaska u novu firmu, na ugovoru sam do kraja godine, piše da je otkazni rok mjesec dana. No obzirom da sam manje od 6 mjeseci u firmi, zanima me koliko dana bi morala raditi otkazni... Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija