Jump to content

Kašnjenja s alimentacijom


Evolet5

Preporučene objave

Pozdrav!

Zanima me može li se što učiniti po pitanju kašnjenja s uplatom alimentacija? Naime, otac djece je dosad svaku alimentaciju uplaćivao do 5.u mjesecu. Unazad 3 mjeseca zavlači sa uplatama te uplaćuje gotovo na kraju mjeseca. Kada pitam zašto je to tako izvlači se da nema, da je potrošio i sl. Alimentaciju plaća za dvoje djece i to za oboje 2.000kn, odnosno 265,45€. Jedno dijete na jesen kreće u školu a drugo postaje predškolac. U drugim stvarima otac ne sudjeluje. Bilo kakvo dodatno davanje novaca djeci (za vanškolsku aktivnost, vrtićki izlet i sl.) otac odbija dati. Da li je iznos alimentacije za dvoje djece koja su predškolske dobi prenizak? Kada se alimentacija određivala otac se tamo plakao da je u dugovima da trenutno ne može više i slično a tada je radio na mjestu gdje je imao 4x veću plaću nego sada (rekao je da je otišao na manju plaću kako ne bi puno tražili od njega da mora davat više nego daje) i tada je na moju žalbu gospođa u Czss-u rekla kako zna koja mu je plaća na radnom mjestu i kako se on sam izjasnio koliko će davati i oni su sa time suglasni. Czss nije reagirao ni kada se ispostavilo da otac ima problem s ovisnošću, te su bez problema dali ocu djecu na viđanje bez nadzora (djeca su tada imala 9mjeseci i 2,2godine). 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Evolet5 je napisao:

Zanima me može li se što učiniti po pitanju kašnjenja s uplatom alimentacija? Naime, otac djece je dosad svaku alimentaciju uplaćivao do 5.u mjesecu

Koji je rok za plaćanje po sudskoj odluci? Kada je ta odluka postala pravomoćna ili kada je donesena?

prije 11 sati , Evolet5 je napisao:

Bilo kakvo dodatno davanje novaca djeci (za vanškolsku aktivnost, vrtićki izlet i sl.) otac odbija dati

Nije dužan davati uz alimentaciju.

prije 11 sati , Evolet5 je napisao:

Da li je iznos alimentacije za dvoje djece koja su predškolske dobi prenizak?

Da, ovako općenito gledano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Koji je rok za plaćanje po sudskoj odluci? Kada je ta odluka postala pravomoćna ili kada je donesena?

Nije dužan davati uz alimentaciju.

Da, ovako općenito gledano.

Da, shvaćam da on nije dužan davati ništa dodatno ali je činjenica da je otac djece sve "riješio" alimentacijom koju u zadnje vrijeme ni ne uplaćuje kada treba. Od dotičnog czssa za naše područje sam dobila odgovor kako ništa ne mogu napraviti jer on samo kasni s uplatom a da njih više manje nije briga onda u kakvoj sam ja situaciji radi tih kašnjenja. Zanima me drugo mišljenje. Postoji li nešto da se može učiniti po tom pitanju ili svaki put trebam čekati cjeli mjesec dok se otac djece ne sjeti uplatiti novac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Evolet5 je napisao:

Odluka je donesena 2019.

To je dobro za Vas, jer je odluka relativno stara.

prije 10 minuta, Evolet5 je napisao:

Po odluci stoji da plaća do 15.u mjesecu radi isplate plaće.

Sve što je u isplaćeno u skladu s ovim rokom je uredu, a sve izvan njega ostavlja Vam prostora za potraživanje kamata.

prije 6 minuta, Evolet5 je napisao:

Da, shvaćam da on nije dužan davati ništa dodatno ali je činjenica da je otac djece sve "riješio" alimentacijom koju u zadnje vrijeme ni ne uplaćuje kada treba

Možete tražiti od nadležnog suda uvećanje iznosa alimentacije, ako smatrate da imate opravdane razloge za ovakvo potraživanje.

prije 6 minuta, Evolet5 je napisao:

Postoji li nešto da se može učiniti po tom pitanju ili svaki put trebam čekati cjeli mjesec dok se otac djece ne sjeti uplatiti novac?

Ovršiti ga pri FINA-i za kamate koje teku od datuma dospijeća do datuma uplate cijele tražbine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

To je dobro za Vas, jer je odluka relativno stara.

Sve što je u isplaćeno u skladu s ovim rokom je uredu, a sve izvan njega ostavlja Vam prostora za potraživanje kamata.

Možete tražiti od nadležnog suda uvećanje iznosa alimentacije, ako smatrate da imate opravdane razloge za ovakvo potraživanje.

Ovršiti ga pri FINA-i za kamate koje teku od datuma dospijeća do datuma uplate cijele tražbine. 

Da li Fina treba imati kakav papir od CZSSa za ovrhu ili? S obzirom da sam već navela kako czss ne vidi problem dokle god otac djece uplati taj mjesec, bez obzira je li kasni 2 ili 15 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Evolet5 je napisao:

Da li Fina treba imati kakav papir od CZSSa za ovrhu ili?

Naravno da treba, pa nisu vidoviti.

Vi ste ta koja podnosi Zahtjev za naplatu na temelju pravomoćne i ovršne odluke koja obvezuje oca na isplatu i uz navedeno prilažete specifikaciju svojih potraživanja tj. kada je točno otac uplatio dospjelu alimentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija